• Informacje na temat:

  jak kupic akcje jsw

Artykuły na temat: jak kupic akcje jsw
 • ME: Audyt w JSW potwierdził m.in. nadmierne zadłużenie spółki

  Doprowadzenie do nadmiernego zadłużenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), wysokie wydatki m.in. na usługi doradcze i sponsoring oraz nietrafione inwestycje - to niektóre wnioski z audytu, przeprowadzonego na zlecenie resortu energii w spółce.

 • JSW może w przyszłości odkupić udziały w sprzedanych aktywach

  - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która w ramach restrukturyzacji przygotowuje sprzedaż mniejszościowych udziałów w wybranych aktywach koksowniczych będzie mogła w przyszłości je odkupić, jeżeli pozwoli na to sytuacja rynkowa - poinformował prezes JSW Tomasz Gawlik.

 • JSW porozumiała się z obligatariuszami ws. wykupu obligacji

  komunikatu akcje JSW traciły 2,9 proc. (kosztowały 13,40 zł), a na zamknięciu straciły 7,03 proc. (kosztowały 12,83 zł).

 • Rząd ma kolejny pomysł na ratowanie polskiego górnictwa

  Po zbliżeniu górnictwa z energetyką rząd wpadł na kolejny pomysł, by pomóc upadającemu, nierentownemu i zadłużonemu sektorowi wydobywczemu w Polsce. Tym razem - jak podała "Rzeczpospolita" powołując się na swoje źródła w resorcie energetyki - mowa o oddłużeniu niektórych górniczych gigantów.

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Logo Lotosu nie zniknie po przejęciu przez Orlen

  PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu. Po ukazaniu się tej informacji kurs obu spółek na GPW znacznie rośnie - Lotosu o 7,4 proc., Orlenu o 6,7 proc. (godz. 14.04).

 • Baca-Pogorzelska: Węglowe kroplówki wysychają, rusza rosyjska ruletka

  Z pustego i Salomon nie naleje, ale ta maksyma długo nie dotyczyła sektora węgla kamiennego. Zawsze działało nasze polskie "jakoś to będzie". Obawiam się jednak, że limit szczęścia właśnie się kończy, a zaczyna rosyjska ruletka.

 • W Polsce zabraknie węgla. Rosja zaciera ręce

  Z powodu kłopotów Polskiej Grupy Górniczej po pierwszych pięciu miesiącach zakupy węgla z zagranicy wzrosły o 600 tys. ton (3,8 mln ton wobec 3,2 mln ton w tym samym okresie 2016 r. ), natomiast import węgla z Rosji wyniósł 2,3 mln ton wobec 2 mln ton rok wcześniej.