• Informacje na temat:

  jak kupić akcje na giełdzie

Artykuły na temat: jak kupić akcje na giełdzie
 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Dramatyczny wzrost cen na Towarowej Giełdzie Energii

  W ciągu ostatniego roku ceny energii na Towarowej Giełdzie Energii wzrosły o 50-60 proc. Zjawisko postanowił zbadać prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Jeśli potwierdzą się podejrzenia o zmowę, to może być jedna z większych afer.

 • Związkowcy z Opla pytają: Co robi rząd, aby ochronić miejsca pracy?

  Związkowcy z gliwickiego Opla coraz bardziej zaniepokojeni - jak mówią - bezczynnością rządu w sprawie wielkiej fuzji na rynku motoryzacyjnym. Tydzień temu francuski koncern motoryzacyjny PSA Peugeot Citroen ogłosił, że chce kupić niemieckiego Opla. Cztery tysiące pracowników z Gliwic nie wie, co taka decyzja może oznaczać dla ich przyszłości. Dlatego planują wysłanie pisma do rządu w tej sprawie.

 • Ceny akcji powinny zaczać rosnąć. To efekt Halloween

  Początek listopada to dobry moment, by kupić akcje na warszawskiej giełdzie. Jak tłumaczą analitycy, można wtedy liczyć na efekt Halloween, czyli tradycyjny sezon wzrostów cen, które potrwać mogą do maja przyszłego roku. Inwestorom sprzyja też dobra koniunktura panująca w polskiej gospodarce oraz relatywnie niskie notowania giełdowych spółek, które tanieją już pół roku.

 • Jak Boże Narodzenie i Trzech Króli wpłyną na polską gospodarkę?

  Koniec roku to specjalny okres nie tylko ze względu na tradycję i religię, ale także z punktu widzenia naszych pieniędzy. Ci, którzy inwestują na giełdzie wyczekują "rajdu Świętego Mikołaja", którym(...) zadłużonych państw, nazywaną "bazooką" albo bardziej dosłownie "dodrukiem pieniędzy". Na razie nowy szef EBC Mario Draghi unika takich działań. Podobnie jak największe rynki zachowuje się polska giełda...

 • KNF podejrzewa, że w okresie od 1 grudnia 2013 r. do 3 lutego 2015 r. na akcjach Alchemii mogło dojść do manipulacji - wynika z komunikatu komisji.

 • Skarb Państwa. Nie wiadomo, jakie będą (i czy będą) w przyszłości wypracowane przez nich zyski. Zależy to od danego OFE oraz sytuacji na giełdzie.(...) w ZUS (II filar); 2,92 proc. pensji będzie przekazane do OFE (II filar). Jak dzielone są składki, gdy ktoś zdecydował się na ZUS? 12,22 proc. pensji trafi na indywidualne konto ubezpieczonego w ZUS...

 • Tajwański Foxconn chce kupić japońskiego Sharpa za 5,3 mld dol.

  Potężny Foxconn Technology Group (składa większość iPhone'ów świata) z Tajwanu już drugi raz chce przejąć znaną japońską firmę z branży elektroniki użytkowej - Sharp. Oferta sięga 5,3 mld dol. Próbował już tego, bez skutku, w 2012 r.

 • Jak czytać notowania i policzyć rentowność obligacji?

  Rozważania na temat notowań i rentowności obligacji należałoby zacząć od najważniejszych elementów składowych tego instrumentu finansowego czyli: nominału, oprocentowania, terminu do wykupu, częstotliwości wypłat odsetek oraz ceny obligacji. Najczęściej spotykanym nominałem na rynku Catalyst jest 1000 zł, często pojawia się też 100 zł, rzadziej 10 000 zł lub 100 000 zł.

 • Arytmetyka Klesyka, czyli jak PZU idzie po banki

  Moim celem nie jest repolonizacja banków. Moim celem jest zbudowanie bardzo silnej grupy bankowej, w której PZU będzie miało decydujący głos - mówi Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA.