• Informacje na temat:

  jak kupic niemieckie obligacje

Artykuły na temat: jak kupic niemieckie obligacje
 • Ryzyko na naszych obligacjach rośnie

  Ceny polskich obligacji skarbowych od początku 2015 roku kontynuują dynamiczne wzrosty. Zdaniem analityków banku BNP Paribas Polska, rośnie ryzyko na naszych papierach skarbowych.

 • Bezpieczeństwo obligacji skarbowych to już historia?

  Obligacje skarbowe państw rozwiniętych przez lata uchodziły za bezpieczne i stabilne źródło dochodu. Jednak wprowadzenie ujemnych stóp procentowych oraz silne zaangażowanie banków centralnych w rynek obligacji powoduje, że te instrumenty mogą być niezwykle ryzykowne.Zdaniem analityków Cinkciarz.pl rynek naszego długu też jest narażony na ryzyko spadku.

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.

 • Arytmetyka Klesyka, czyli jak PZU idzie po banki

  Moim celem nie jest repolonizacja banków. Moim celem jest zbudowanie bardzo silnej grupy bankowej, w której PZU będzie miało decydujący głos - mówi Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA.

 • Jednym z największych wygranych ostatnich dni jest euro (przegrywa tylko z walutami skandynawskimi). Można to wiązać ze wzrostem rentowności europejskich obligacji, zwłaszcza niemieckich bundów, ale i też oczekiwaniami związanymi z rozmowami ws. greckiego programu reform. Po tym jak premier Tsipras zmienił szefa grupy negocjatorów, nawet strona niemiecka przyznaje, że proces ruszył wyraźnie do

 • Obywatelstwo ekonomiczne - szansa na rozwój czy zagrożenie?

  Obywatelstwo ekonomiczne, które w uproszczeniu można nazwać obywatelstwem za pieniądze, to według "The Economist" (27.09.2018 r. Genewa) wielki biznes i łatwe pieniądze dla małych krajów, ale też potencjalna szansa dla kryminalistów. Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra, pozbawiony władzy w wyniku zamachu stanu w 2006 r., zapytany o to, jak został obywatelem Montenegro odpowiedział "kupiłem

 • Rynki działają pod dyktando banków centralnych

  Rozmowa rynkowa z Robertem Ślepaczukiem, szefem inwestycji ilościowych, oraz Krzysztofem Izdebskim, zarządzającym funduszami obligacji w Union Investment TFI

 • Bank europejski wyda ponad bilion euro

  Rozpoczął się gigantyczny program skupu aktywów przez EBC. Bank ma do wydania ponad bilion euro w ciągu półtora roku. Za dobrą cenę chce zakupić obligacje państwowe ze strefy euro. Niemcy wątpią, czy plan się powiedzie.

 • Srebro hitem inwestycyjnym ostatnich 12 miesięcy

  Na trwającej niepewności wyraźnie zyskali ci, którzy rok temu kupili metale szlachetne. Co ciekawe, srebro zdrożało znacznie mocniej niż złoto - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Krociowe zyski wciąż liczą też nabywcy wirtualnej waluty i to pomimo przeceny związanej z atakiem hakerów na jedną z platform transakcyjnych.