• Informacje na temat:

  jak kupić obligacje państwowe

Artykuły na temat: jak kupić obligacje państwowe
 • ...miliardy złotych! Są one nieoprocentowane, więc oszczędności tam odkładane powoli pochłania inflacja. Jakakolwiek forma inwestycji, nawet w konta oszczędnościowe, lokaty lub obligacje da nam zysk. Ich(...) Niestety, opinie ekspertów są jednoznaczne – państwowe emerytury, zwłaszcza młodych, którzy wkraczają na rynek pracy, będą naprawdę niewielkie. Aby 25-letnia Monika miała taką...

 • Bank europejski wyda ponad bilion euro

  Rozpoczął się gigantyczny program skupu aktywów przez EBC. Bank ma do wydania ponad bilion euro w ciągu półtora roku. Za dobrą cenę chce zakupić obligacje państwowe ze strefy euro. Niemcy wątpią, czy plan się powiedzie.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Na obligacjach zarobisz więcej niż na lokacie

  O połowę więcej zarobiłby inwestor, który od 2005 roku zamiast na lokatach bankowych, odkładałby swoje pieniądze kupując skarbowe papiery dłużne - wynika z szacunków Open Finance. Mimo wyższych odsetek obligacje kuszą znacznie mniej osób niż bankowe depozyty.

 • ...jak w przypadku rachunków oszczędnościowych, zauważalny zysk osiągniesz, zakładając lokatę na dłuższy termin. Obligacje państwowe Kolejnym sposobem na zainwestowanie „500 plus” są specjalne Rodzinne Obligacje Skarbowe. Ministerstwo Finansów przygotowało niedawno propozycję tylko dla rodzin pobierających te świadczenia. Można kupić dwa rodzaje papierów dłużnych – na 6 lat i na 12 lat...

 • Łatwy dostęp do źródeł finansowania jest niezbędnym warunkiem realizowania przez firmę nowych inwestycji. Jednak kredyt w banku nie jest dostępny dla każdego i wymaga wielu formalności. Czy zatem wsparcie finansowe z rynku pozabankowego może stanowić dla niego alternatywę?

 • ...? Rzeczywiście, 3 lutego 2014 r. do ZUS zostało przekazanych 51,5 proc. składek znajdujących się na rachunku każdego członka OFE. A dokładniej zostały umorzone obligacje państwowe kupione za te pieniądze(...) w ZUS (II filar); 2,92 proc. pensji będzie przekazane do OFE (II filar). Jak dzielone są składki, gdy ktoś zdecydował się na ZUS? 12,22 proc. pensji trafi na indywidualne konto ubezpieczonego w ZUS...

 • Kurator obligatariuszy GetBacku chce spłaty 50,5-proc.

  Kurator obligatariuszy GetBacku przedstawił propozycje układowe, które zakładają spłatę należności głównej dla tej grupy wierzycieli w 50,5-proc. W części wynoszącej 3 proc. należności głównej wierzytelności miałyby podlegać konwersji na akcje.

 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  ...wpływ powodzi, która spowodowała znaczący wzrost cen owoców i warzyw. Podobnie jak duża część analityków, spodziewaliśmy się takiego wzrostu już w poprzednim miesiącu - wówczas dane GUS wskazały(...) zatrudnienie w gospodarce narodowej wzrośnie o 1,9 proc. - - - - - Rząd, w przyjętej we wtorek propozycji średniorocznych wskaźników wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na 2011 rok, nie przewiduje...

 • Państwo daje zarobić dwa razy więcej niż banki

  Inflacja pożera siłę nabywczą większości bankowych depozytów. Zyskują na tym fundusze, rynek nieruchomości i minister finansów, który sprzedaje najwięcej obligacji detalicznych od lat. Nie wszystko pozwoli jednak pokonać inflację - przestrzega Open Finance.