• Informacje na temat:

  jak kupować akcje

Artykuły na temat: jak kupować akcje
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Po wczorajszej sesji sytuacja byków na GPW znowu się pogorszyła. Co prawda aktywność handlujących towarzysząca ostatnim sesjom nie sprawia wrażenia dużej presji podażowej, jednak indeks WIG 20 jest spychany w dół dosyć konsekwentnie. To co naprawdę niepokoi, to bardzo silne jak na kilka dni osłabienie złotówki, pokazujące, iż ostatnie spadki są częścią większej całości.

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  Zanim maszyny zniszczą ludzkość - jak w "Terminatorze" albo "Matrixie" - pozbawią nas zdobyczy państwa opiekuńczego. Zagrożone są nasze emerytury, renty, 500 plus, urlopy macierzyńskie. Chyba że rewolucja technologiczna pójdzie w parze z rewolucją podatkową.

 • Nie wszystko złoto, co kupujesz jako złoto

  Polacy kupili w 2015 roku ponad 6 ton żółtego kruszcu, to więcej niż rok wcześniej. Zakupy te mogły się opłacić, bo od początku roku złoto zdrożało niemal o 20 proc. Nie znaczy to jednak wcale, że kruszec jest zyskowną inwestycją pozbawioną ryzyka - przestrzega Lion's Bank.

 • Jak gromadzić oszczędności?

  ..., że prawie połowa Polaków uważa, iż na większy wydatek łatwiej jest zaciągnąć kredyt, niż systematycznie oszczędzać. Trudno się zmobilizować do cierpliwego odkładania pieniędzy. Przyjrzyjmy się, jak(...) przynajmniej kilkanaście razy w miesiącu płacą kartą i robią przelewy. Jak to działa? Kupujemy np. wędlinę za 17 zł. Z naszego konta ubywa jednak 20 zł, bo 3 zł trafia na odrębny, oprocentowany rachunek...

 • Nie czy, lecz kiedy warto zacząć kupować

  Dziewięć kolejnych miesięcy spadków giełdowych indeksów, to seria, której nie mieliśmy w Warszawie nawet w czasie kryzysu finansowego. Kiedyś w końcu zostanie przerwana, a trend się odwróci. Nie "czy?", lecz "kiedy?".

 • Prowadzenie domu to sztuka. Trzeba tak gospodarować finansami, by z bieżących wydatków zawsze coś odłożyć na później... Jak to zrobić?

 • Trigon DM zainicjował wydawanie rekomendacji dla GPW od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 54,8 zł.

 • ...zamieszanie związane z wprowadzeniem darmowych leków dla osób po 75. r. ż., fałszują korespondencję z państwowej instytucji, obiecują tańszy sprzęt dla chorych. Zapytaliśmy ekspertów z policji i NFZ, jak dokładnie działają, a psychologa, jakie manipulacje stosują i co zrobić, by się im przeciwstawić. Jak ustrzec swoich rodziców ● Może się to wydawać banalne, ale uczul starszych rodziców, by nie...

 • Analitycy DM BDM, w raporcie z 29 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Orange Polska od zalecenia "kupuj" i wyznaczyli cenę docelową akcji spółki na poziomie 6,54 zł.