• Informacje na temat:

  jak kupować akcje na giełdzie

Artykuły na temat: jak kupować akcje na giełdzie
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Coraz lepsza sytuacja na warszawskiej giełdzie dobrze wróży polskiej gospodarce

  Nastroje na polskiej giełdzie są coraz lepsze. W ciągu trzech miesięcy indeks WIG20 zyskał blisko 17 proc. To wynik wzmożonego zainteresowania polskim rynkiem finansowym zagranicznych inwestorów. Dobra sytuacja na giełdzie może być znakiem, że w ciągu najbliższych kwartałów w gospodarce nastąpi wyraźna poprawa. Giełda bowiem lubi wyprzedzać procesy gospodarcze o kilka miesięcy.

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  Zanim maszyny zniszczą ludzkość - jak w "Terminatorze" albo "Matrixie" - pozbawią nas zdobyczy państwa opiekuńczego. Zagrożone są nasze emerytury, renty, 500 plus, urlopy macierzyńskie. Chyba że rewolucja technologiczna pójdzie w parze z rewolucją podatkową.

 • Na giełdzie debiut pierwszego polskiego ETF-a

  Na Głównym Rynku GPW zadebiutował dziś Beta ETF - pierwszy w historii warszawskiego parkietu całkowicie polski fundusz inwestycyjny typu ETF (Beta ETF WIG20TR) stworzony według polskiego prawa oraz utworzony i zarządzany przez polskich ekspertów. Emisję przeprowadził AgioFunds TFI, a oferującym i animatorem jest Dom Maklerski BOŚ. W rozwoju rynku ETF w Polsce, w roli koordynatora, bierze udział Beta Securities Poland.

 • ...się w fundusze akcji, bo według przepisów w 2014 roku musiały zainwestować w akcje minimum 75 proc. pieniędzy. W tym roku musi być to minimum 55 proc. Jeśli więc zastanawiamy się, jak radzi sobie(...) tylko do ZUS, czy też do ZUS i Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Na pozostanie w OFE zdecydowało się ponad 2,5 mln ubezpieczonych. To jak OFE inwestują składki jest ważne nie tylko dla tych osób...

 • Giełda uczy, jak inwestować

  Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych trwa dobra koniunktura, a już w zeszłym roku udział indywidualnych inwestorów w obrotach giełdy znacząco wzrósł. Jeśli tak dalej pójdzie, inwestorów będzie wciąż przybywać. Dlatego warto najpierw zainwestować w wiedzę o rynku kapitałowym, a tę najlepiej zdobyć w Szkole Giełdowej.

 • ...ubezpieczeniowe). Inwestują nasze składki w akcje (minimum 75 proc.) i w inne instrumenty finansowe. Nie mogą już kupować obligacji i papierów wartościowych emitowanych, gwarantowanych lub poręczanych przez Skarb Państwa. Nie wiadomo, jakie będą (i czy będą) w przyszłości wypracowane przez nich zyski. Zależy to od danego OFE oraz sytuacji na giełdzie.

 • Nie wszystko złoto, co kupujesz jako złoto

  Polacy kupili w 2015 roku ponad 6 ton żółtego kruszcu, to więcej niż rok wcześniej. Zakupy te mogły się opłacić, bo od początku roku złoto zdrożało niemal o 20 proc. Nie znaczy to jednak wcale, że kruszec jest zyskowną inwestycją pozbawioną ryzyka - przestrzega Lion's Bank.

 • ...wpłacanych pieniędzy jest przeznaczana na składkę ubezpieczeniową. Zdecydowana większość trafia do funduszy, które je inwestują np. w akcje na giełdzie Umowa jest zawierana na wiele lat – nawet 20(...) wiedzy o tym, jak tak naprawdę one działają. Bardzo często nie wiedzieli też, że wycofanie się z umowy wiąże się z utratą wszystkich albo prawie wszystkich wpłaconych pieniędzy. Polisolokaty to produkty...

 • Nie czy, lecz kiedy warto zacząć kupować

  Dziewięć kolejnych miesięcy spadków giełdowych indeksów, to seria, której nie mieliśmy w Warszawie nawet w czasie kryzysu finansowego. Kiedyś w końcu zostanie przerwana, a trend się odwróci. Nie "czy?", lecz "kiedy?".