• Informacje na temat:

  jak liczony jest wskaźnik pmi

Artykuły na temat: jak liczony jest wskaźnik pmi
 • Polska gospodarka traci impet, spadek bezrobocia niepewny

  Słabsza kondycja polskiego przemysłu odbije się w kolejnych miesiącach na rynku pracy. Indeks PMI za wrzesień, choć nieco lepszy od oczekiwanego, wciąż pozostaje poniżej 50 pkt, co oznacza spowolnienie. Producenci nie mają co liczyć na wzrost sprzedaży, a więc coraz częściej nie są stanie utrzymać bieżącego zatrudnienia, a jeszcze trudniej tworzyć im nowe miejsca pracy. Sytuacji nie poprawia ani...

 • Wskaźnik PMI dla Polski w marcu spadł do 53,5 pkt. z 54,2 pkt. w lutym i wobec prognozy 54,6 pkt. - podała firma Markit.

 • HSBC PMI sektora przemysłowego do góry

  Wskaźnik PMI dla Polski w styczniu wzrósł do 55,2 pkt. z 52,8 pkt. w grudniu - podał HSBC w poniedziałkowym komunikacie. Na główny wskaźnik w styczniu pozytywnie wpłynęły wszystkie jego komponenty.

 • Wskaźnik PMI dla Polski w grudniu wzrósł do 55,0 pkt. z 54,2 pkt. w listopadzie i wobec prognozy 54,5 pkt. - podał we wtorek Markit. Wskaźnik koniunktury w polskim przetwórstwie przemysłowym (PMI) zwiększył się w grudniu do 55,0 pkt. wobec 54,2 pkt. w listopadzie, a tym samym ukształtował się on powyżej oczekiwań rynku (54,7 pkt.) oraz naszej prognozy (54,0 pkt.). Jednocześnie jest to jego

 • PMI sygnalizuje ryzyko dla naszego ożywienia

  Wskaźnik koniunktury w przetwórstwie przemysłowym (PMI) zmniejszył się nieznacznie w listopadzie do 52,1 pkt. wobec 52,2 pkt. w październiku, co było poniżej naszej prognozy (53,0 pkt.) i konsensusu rynkowego (52,8 pkt.). Pogorszenie nastrojów wynikało z nieznacznego zmniejszenia zapasów pozycji kupionych i wydłużenia się czasu dostaw. Pozostałe wskaźniki wskazały natomiast na poprawę lub

 • Za oknem jesienna szaruga, a w danych jakby wiosna.

 • Końcówka tygodnia upływa pod znakiem wstępnych danych PMI odzwierciedlających koniunkturę gospodarczą w największych gospodarkach w mijającym miesiącu.

 • Chiny: Indeks PMI dla przemysłu liczony przez Markit/Caixin cofnął się w styczniu do 51,0 pkt. z 51,9 pkt. w grudniu (szacowano 51,8 pkt.).

 • Co będzie, co nas czeka? Ba, tego nikt nie wie, ale można pewne rzeczy przewidywać z dozą prawdopodobieństwa. Na przykład to, że jeszcze (przez jakiś czas, niewykluczone, że nawet parę tygodni) utrzyma się generalna konsolidacja na eurodolarze, obejmująca zakres 1,1515 - 1,1850. Na razie mamy nieco mniej niż 1,17, parę godzin temu kreślono ok. 1,1675.

 • Polski PMI wzrósł do 51,2 w październiku z 49,5 we wrześniu

  W październiku wskaźnik PMI wzrósł z wrześniowego poziomu 49.5 i osiągnął wartość 51.2, wskazując na ogólną poprawę warunków w polskim sektorze przemysłowym. Ponadto najnowszy wynik wskaźnika zasygnalizował największe tempo wzrostu w sektorze od sześciu miesięcy. Warunki w sektorze pogarszały się w III kwartale aż do października, jednak w niewielkim tempie.