• Informacje na temat:

  jak liczyć wynagrodzenie

Artykuły na temat: jak liczyć wynagrodzenie
 • Wynagrodzenia w działach finansowo-księgowych wzrastają

  Jak wynika z raportu Randstad Polska, wynagrodzenia w działach finansowo-księgowych dynamicznie rosną. Nastanie rynku kandydata spowodowało, że pracodawcy muszą o pracowników mocniej rywalizować, również wysokością pensji.

 • Wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w październiku wzrosło o 7,6 proc.

  Główny Urząd Statystyczny poinformował o wzroście płac w Polsce. W październiku przeciętne wynagrodzenie brutto (w sektorze przedsiębiorstw) sięgnęło prawie 5 tys. zł!

 • Wynagrodzenie w Polsce ciągle mało konkurencyjne

  Wynagrodzenie netto, czyli kwota, jaką otrzymuje pracownik po odjęciu wszystkich obowiązkowych podatków i składek, w Polsce wynosi 71% pełnej pensji w przypadku przeciętnie zarabiającego singla i 77% w przypadku przeciętnie zarabiającej rodziny. To poniżej średniej dla wszystkich krajów Unii Europejskiej – wynika z najnowszej edycji raportu firmy doradczej PwC „Praca w UE - podatki i składki 2018”.

 • Wynagrodzenie w kwietniu rdr wzrosło o 4,1 proc.; w ujęciu mdm spadło o 1,9 proc. - GUS. - Rynek pracownika będzie się umacniać i wzrost płac będzie wyższy - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, komentując ostatnie dane GUS.

 • Najbardziej pożądani specjaliści IT w Polsce oraz ich wynagrodzenia

  Michael Page, w ramach swojego cyklu #Trendwatch, sprawdziła, jak polski sektor IT wygląda na tle światowych trendów, dokąd zmierza oraz w jaki sposób zmiany te wpłyną na sytuację pracowników i ich wynagrodzenie.

 • Biedronka podnosi wynagrodzenia pracowników

  Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podnosi wynagrodzenia pracowników - podała spółka w komunikacie prasowym, dodając, że to trzecia podwyżka w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 • Przewoźniku płacz i płać, czyli o wynagrodzeniach minimalnych w Europie

  ...w oparciu o umowę o pracę może liczyć na minimalne wynagrodzenie w kwocie 1614 euro. Litwa - o prawie 1100 euro mniej niż we Francji, mogą zarobić pracownicy na Litwie. Płaca minimalna w tym kraju(...)Małe firmy przewozowe, choć niezadowolone, muszą dostosować się do realiów rynku. Tym bardziej, że wynagrodzenie minimum to temat numer jeden również w innych krajach Unii Europejskiej. Francja...

 • Co rośnie szybciej - wynagrodzenia czy ceny mieszkań?

  Wynagrodzenia rosną w całej Polsce, ale w wielu miastach wolniej niż ceny mieszkań. Czy twoja podwyżka wystarczy na dodatkowy metr kwadratowy? A może z zakupem nieruchomości lepiej się pospieszyć?

 • Konstanty Radziwiłł przedstawił projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach

  Po 1 lipca przyszłego roku najmniej zarabiający pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił partnerom społecznym projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych. Dokument będzie skierowany do konsultacji.

 • Rekordowo niskie bezrobocie wymusza na pracodawcach inwestycje. Rosną wynagrodzenia i zmieniają się warunki pracy

  Bez pracy jest zaledwie nieco ponad milion dorosłych Polaków. Pracodawcy mają więc coraz większy problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników, dlatego muszą inwestować. Pierwszą oznaką tego jest wzrost wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych. Firmy zmieniają też środowiska pracy - unowocześniają biura, umożliwiają pracę zdalną, w dużych międzynarodowych zespołach. To zadanie ułatwiają im rozwijające się prężnie technologie.