• Informacje na temat:

  jak mocna jest polska armia

Artykuły na temat: jak mocna jest polska armia
 • Skąpy jak Polak. Na emigracji

  ...płyną olbrzymie pieniądze od tych, którzy wyjechali za granicę, aby tam pracować. Strumień gotówki jest jednak coraz mniejszy, choć mamy do czynienia z kolejną falą emigracji. Od czasu wejścia Polski do(...) Łazarskiego. - Nowi emigranci jeśli nawet przysyłają jakieś kwoty, to bardzo niewielkie. Najpierw muszą wydać sporo pieniędzy na urządzenie się w nowym miejscu, gdzie osiedli. Inni szukają pracy albo ją...

 • Polskie okręty podwodne idą na dno

  Nasza armia miała kupić co najmniej trzy nowe okręty podwodne. Zamiast tego już wkrótce możemy nie mieć żadnego.

 • O co tyle hałasu?!

  W klubach, pubach, dyskotekach, podczas imprez otwartych typu Open Air, a także na coraz bardziej popularnych tak zwanych eventach jest głośno! Czasem bardzo głośno. Pracuje tam też na co dzień i odwiedza je służbowo potężna armia ludzi.

 • Polska zbrojeniówka wspiera innowacje w przemyśle

  Polski przemysł zbrojeniowy jest w stanie wyprodukować 90 proc. sprzętu potrzebnego naszej armii - przekonują eksperci. Jest o co walczyć - wartość wojskowych zamówień liczona jest w miliardach złotych.

 • MBA - najcenniejszy dyplom świata?

  .... Wiesz, że do niesienia pomocy poszkodowanym dzieciom również na innych frontach niezbędne jest rozszerzenie sieci zaopatrzenia. Brak kompetencji uniemożliwia Ci skuteczne zarządzanie dystrybucją. Co robisz? Jednym z rozwiązań jest przystąpienie do programu MBA.

 • Polska i Izrael: Dwie transformacje, które wiele łączy

  Polska i Izrael to dwa kraje pod wieloma względami paradoksalnie bardzo do siebie podobne. Gospodarki obu przeszły transformację od zamkniętych i niemal peryferyjnych do uczestniczących w pełni w globalizacji. Izrael zaczął budować w pewnym momencie nowy model rozwoju, oparty na silnych podstawach. Fundamenty, które zbudowała Polska, nie są słabsze.

 • Praca dla replikanta

  ...nie jest aż taką pesymistką jak Rifkin obwieszczający koniec pracy, o optymizmie też nie może mówić. - Istnieje poważne ryzyko, że po roku 2020, kiedy skończy się szeroki strumień unijnych funduszy(...), którego fundamentem jest praca, i chcieliby je mieć tak jak ich rodzice. Historia najnowsza zatoczyła koło - mówi Kazimierz Krzysztofek. Według naukowca znaleźliśmy się w okresie przejściowym, przejścia...

 • Miecze z własnej kuźni

  Armia ma pieniądze. Polski przemysł ma technologie (niektóre) i możliwości. Rolą rządu jest stymulacja i - w konsekwencji - mnożenie produkcji, a także eksportu.

 • Starszym do pracy wstęp wzbroniony

  ...ich ochrona prawna przed zwolnieniem . Zgodnie z przepisami poza wyjątkami nie można zwolnić pracownika w okresie czterech lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego. - To prawo jest jak gilotyna(...) ich w szarą strefę. Straszak, jakim jest przekroczenie limitu dorabiania, a co się z tym wiąże - zmniejszenie lub zawieszenie świadczenia, powoduje, że części faktycznie uzyskiwanych dochodów...

 • Przemysłowcy o warunkach przetrwania zbrojeniówki

  Zdaniem analityków rynku zbrojeniowego, polski przemysł, by przetrwać, musi włączać się od początku w prace nad zupełnie nowymi systemami, co wymaga specjalizacji. Musimy liczyć na kooperację jak było przy okazji offsetu.