• Informacje na temat:

  jak napisać skargę

Artykuły na temat: jak napisać skargę
 • Interesant, który jest niezadowolony z pracy urzędnika, może złożyć na niego skargę. Ale warto wiedzieć, jak to zrobić.

 • Nowoczesna skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę przeciwko Telewizji Polskiej. Chodzi między innymi o program "Studio Polska", którego emisja odbyła się 28 stycznia na antenie TVP Info.

 • Skargę składa się do sądu rejonowego, w którego rejonie działa komornik. Można ją napisać odręcznie lub na komputerze. Oto najważniejsze wskazówki.

 • Rzecznik Finansowy: Przybywa skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym

  Do Biura Rzecznika Finansowego, który wspiera klientów instytucji rynku finansowego, wpływa coraz więcej skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym. Forex traktowany jest jako alternatywa dla lokat bankowych, których oprocentowanie wciąż spada, ale klienci nie do końca wiedzą, jak ten rynek działa - mówi Agnieszka Wachnicka. Nieumiejętne inwestowanie może się zaś skończyć utratą środków.

 • Gdy uważasz, że komornik, zajmując twoją pensję lub konto, nie dopełnił obowiązków, możesz złożyć na niego skargę. Podpowiadamy, jak to zrobić, by prawo stanęło po twojej stronie.

 • KE zarejestrowała skargę Kasy Krajowej SKOK na dyskryminację przez Polskę

  Komisja Europejska zarejestrowała skargę Kasy Krajowej SKOK na dyskryminację przez polskie władze. SKOK-i skarżą się, że Polska faworyzuje banki i parabanki kosztem bankowości spółdzielczej, którą poddaje nieproporcjonalnym sankcjom, uniemożliwiającym działanie.

 • ...1. Gdy postępowanie sądowe trwa długo, złóż skargę do tego sądu, przed którym się toczy. 2. W skardze podaj swoje dane, nazwę...

 • DEP złożył do KE skargę ws. udzielenia KGHM niedozwolonej pomocy

  Darley Energy Poland (DEP) złożył do Komisji Europejskiej skargę w sprawie udzielenia przez Polskę KGHM Polska Miedź niedozwolonej pomocy publicznej w wysokości blisko 1,5 mld euro - podała spółka w komunikacie prasowym.

 • ...być umowa o pracę? Możesz napisać skargę do Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). Wyjaśniamy, w jaki sposób to zrobić, by pracodawca nie dowiedział się, że to na twój wniosek przeprowadzana jest kontrola(...) ktoś pozwie do sądu obecnego szefa. Jeśli uważasz, że pracodawca łamie przepisy, złóż skargę do PIP. Mają do tego prawo byli lub obecni pracownicy, związki zawodowe oraz, uwaga, osoby postronne...

 • Prezes UOKiK: Czeska skarga ws. kopalń może wpłynąć na tempo notyfikacji programu dla górnictwa

  Prezes UOKiK Marek Niechciał ocenił w środę w Katowicach, że złożona do Komisji Europejskiej skarga czeskiej spółki w sprawie pomocy udzielanej przez państwo polskie kopalniom węgla może wpłynąć na tempo prac KE ws. notyfikacji programu naprawczego dla polskiego górnictwa.