• Informacje na temat:

  jak napisac wniosek o roczny urlop macierzynski

Artykuły na temat: jak napisac wniosek o roczny urlop macierzynski
 • Sytuacja na rynku pracy nie jest łatwa… Wykorzystują to niektórzy pracodawcy, „naginając” przepisy dla własnych korzyści. A pracownicy często zgadzają się na złe traktowanie, bo – jak sami twierdzą – nie mają innego wyjścia. Poprosiliśmy Agnieszkę Jaroszek, prawniczkę, specjalistkę w zakresie prawa pracy o komentarz do sytuacji, w jakich znaleźli się czytelnicy, oraz o rady, jak przeciwstawiać...

 • Zdarza się, że pracodawcy w majestacie prawa łamią przepisy. Podpowiadamy, kiedy jednak chronią nas one w sposób szczególny i jak walczyć o swoje.

 • Ten rok przynosi wiele zmian w polskim prawie pracy...

  ...przepadanie. Podobnie jak w przypadku urlopu macierzyńskiego, tak i tu ojciec może złożyć wniosek o przedłużenie urlopu do dwóch tygodni, jeżeli realizuje go na przełomie lat. Wniosek taki należy(...) końca września. Prosta z pozoru sprawa przyniosła nieoczekiwany spór między Ministerstwem Pracy a Głównym Inspektoratem Pracy. Spór dotyczył pytania o to, jak zachować się w stosunku do tych urlopów...

 • Państwo opiekuńcze po polsku: z jednej strony 500 zł na dziecko, z drugiej bezwzględny ZUS

  Z jednej strony: 500+ i długie urlopy rodzicielskie. Z drugiej: ZUS odmawiający zasiłków i pozbawione empatii sądy.

 • Dziecko - kosztowny wydatek

  Dom lub czteropokojowe mieszkanie, dwa Grand Cherokee, albo 120 dni spędzonych w apartamencie prezydenckim hotelu Carlton Ritz - tyle mniej więcej kosztuje wychowanie i utrzymanie dziecka: od momentu poczęcia aż do 20. urodzin.

 • Fakty i mity o polskiej biedzie

  Liberalni politycy i niektórzy eksperci posługują się dwoma kłamliwymi stwierdzeniami. Po pierwsze - wydajemy za dużo na świadczenia społeczne. Po drugie - pomoc społeczna jest źle adresowana, wcale nie do najbardziej potrzebujących. Poniżej obalamy te i inne mity, a także punktujemy fatalne posunięcia rządu w polityce socjalnej.

 • Rostowski: Najbliższe dwa lata będą dla Polski najtrudniejsze

  - Polska stoi dziś przed jasnym wyborem: rozwojem, który proponuje rząd, i rozdawnictwem, które proponuje opozycja - powiedział Jacek Rostowski podczas konferencji podsumowującej wczorajsze wystąpienie premiera Donalda Tuska.