• Informacje na temat:

  jak napisać zażalenie na postanowienie sądu

Artykuły na temat: jak napisać zażalenie na postanowienie sądu
 • ...można złożyć odwołanie. W przypadku wyroku jest to apelacja, przy postanowieniu – zażalenie. Pismo apelacyjne musi sporządzić prawnik, zażalenie możemy napisać sami. W Polsce postępowanie przed sądami powszechnymi jest dwuinstancyjne. Jeśli nie zgadzamy się z orzeczeniem (wyrokiem lub postanowieniem) pierwszej...

 • Sąd orzekł, że strajk w JSW jest nielegalny!

  - Sąd, na wniosek Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wydał postanowienie, w którym zakazał związkowcom działań wyrządzających szkodę spółce. Oznacza to, że zabronił im prowadzenia strajku - podała rzeczniczka JSW. Jak ocenił sąd, JSW "uprawdopodobniła bezprawność zachowań pozwanych".

 • Politycy z UK kontra Polacy. Co partie mają dla imigrantów

  ...zasady przyznawania zasiłków "tak ciężkimi, jak tylko mogą być". Trudno zaprzeczyć, że brytyjski socjal jest bardziej hojny niż polski, ale jak wynika z zamieszczonych obok danych, nie należy on do(...) swobody przepływu osób od dochodów w danym kraju, a także pomysł wprowadzenia limitów migracyjnych. Jak przyznają politycy tej partii, nie wszystkie pomysły cieszą się poparciem nawet wewnątrz koalicji...

 • Uwaga na firmy windykacyjne żądające spłaty starych długów

  Firmy windykacyjne skupują przedawnione długi, licząc na naiwność dłużników. Część z nich płaci je dla świętego spokoju, inni nie reagują do czasu, aż komornik zapuka do drzwi. Jak się przed tym bronić? Oto krótki, praktyczny poradnik dla konsumentów.

 • Wnioskuję o zwrot VAT, ale czy zawsze dostanę go w przewidzianym ustawowo terminie?

  Miesięczne lub kwartalne rozliczenie z tytułu podatku od towarów i usług może wygenerować dla podatnika zobowiązanie podatkowe, podlegające wpłacie do urzędu skarbowego. Dzieje się tak wówczas, gdy podatek należny przewyższa podatek naliczony, podlegający odliczeniu. Może jednak wystąpić sytuacja odwrotna, tj. podatek naliczony będzie przewyższać wysokość podatku należnego.

 • Rządowa nowelizacja Ordynacji podatkowej: Więcej fiskusa, mniej podatnika

  Latem 2015 r. Sejm pracował nad dwoma projektami nowelizacji Ordynacji podatkowej: rządowym (druk 3462) i prezydenckim (druk 3018). Obydwa projekty procedowane były oddzielnie, prowadząc do dwóch nowelizacji, różniących się całkowicie filozofią regulacji.

 • NCS złoży zażalenie na decyzję sądu dotyczącą roszczeń ws. stadionu

  Narodowe Centrum Sportu zapowiedziało w poniedziałek złożenie zażalenia na postanowienie sądu, który udzielił PBG i Hydrobudowie zabezpieczenia roszczeń ws. budowy Stadionu Narodowego zakazując NCS skorzystania z gwarancji należytego wykonania umowy.

 • Netia Holdings poinformowała wczoraj o zawarciu porozumienia z wierzycielami, którzy złożyli zażalenia w trakcie postępowania układowego. W zamian za rezygnację z roszczeń wierzyciele ci otrzymają od Netii po restrukturyzacji grupy kapitałowej 4,1 mln USD.

 • Na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie o zabezpieczeniu roszczeń Telekomunikacji Polskiej na kwotę 40,8 mln zł, 28 lutego zostały wszczęte czynności egzekucyjne wobec spółki Długie Rozmowy, należącej do grupy kapitałowej MNI- podała TP SA w komunikacie prasowym.

 • Zarząd spółki Browar Gontyniec S.A. z siedzibą w Kamionce ("Emitent") zawiadamia, że w dniu 02 stycznia 2013 r. powziął wiadomość o wydaniu przez Sąd...