• Informacje na temat:

  jak napisać życiorys

Artykuły na temat: jak napisać życiorys
 • Choć w czasie studiów pracowałam w różnych firmach, to jednak nigdy nie musiałam przedstawiać CV. Teraz po dyplomie chciałabym jak najszybciej znaleźć zatrudnienie w swoim zawodzie. Na koncie mam już praktyki w tej branży, a nawet pracę na zastępstwie. Zastanawiam się, na jakie CV zwracają uwagę pracodawcy? Co jest ważne? Maryla z Koszalina...

 • Jak znaleźć pracę po czterdziestce?

  Szukanie pracy po czterdziestym roku życia może sprawiać problemy. Wielu błędów, które popełniają aplikanci w wieku 40 i 50 lat można uniknąć. W jaki sposób sprawić, aby poszukiwanie pracy było owocne? Jak pokazać się z najlepszej strony? W jaki przełamać stereotypy związane z wiekiem w trakcie aplikowania na wymarzone stanowisko?

 • Jak napisać CV: Polacy nie potrafią tworzyć życiorysu

  ...​Ponad połowa kandydatów do pracy jest dyskwalifikowana ze względu na źle przygotowane CV - wynika z obserwacji rekruterów. Warto sprawdzić, jakie informacje są najbardziej wartościowe z punktu widzenia pracodawców i uwzględniać to podczas tworzenia życiorysu.

 • ABC dobrego CV

  Nie mamy wpływu na wiele czynności związanych z procesem rekrutacji m.in. na treść pytań, na które będziemy musieli odpowiedzieć, czy na to, że zostaniemy zaproszeni na kolejną rozmowę kwalifikacyjną, jednak są i takie, na które możemy mieć wpływ, szczególnie zaś na życiorys.

 • Jak napisać dobre CV nie mając doświadczenia zawodowego

  CV po studiach – jak napisać życiorys i dostać zaproszenie na rozmowę, gdy nie masz doświadczenia zawodowego? Piotr Kuron, szef zespołu konsultantów rynku pracy w Lee Hecht Harrison DBM Polska podpowiada.

 • Jak nie dać się "zagiąć" na rozmowie kwalifikacyjnej?

  Materiały zawarte w niniejszym artykule zawierają niepublikowane dotąd i mniej popularne porady, których zastosowanie ułatwi poruszanie się po rynku pracy. Powiemy ci, jak skutecznie obejść pułapki rekrutacji i dotrzeć do finału. Pokażemy, co zrobić, by wyróżnić się mądrze i czego należy unikać, by nie polec w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

 • Jak napisać nowoczesne CV?

  ...spójną kompozycję. Oto kilka wskazówek, jak przygotować nowoczesny, a jednocześnie wysokiej jakości życiorys. Zadbaj o szatę graficzną Postaraj się o estetyczny, schludny wygląd dokumentu. Sięgnij po(...) graficzne również potrafią uatrakcyjnić dokument. Jeśli nie masz pomysłu, jak mogłoby wyglądać twoje CV i szukasz inspiracji, możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia, takiego jak np. Kreator CV...

 • E-wizerunek pracownika - jak o niego zadbać?

  Internetowe serwisy społecznościowe nie są już rozrywką dla małolatów.

 • Jak napisać CV, by roboty nas nie odrzuciły

  ...opracowywania życiorysu trzeba uwzględnić zarówno selekcyjną metodykę człowieka, jak i oprogramowanie "maszyny". Wydaje się, że wyzwaniem obecnych czasów staje się umiejętne pogodzenie tych dwóch tak(...) w odpowiedzi na dynamiczny wzrost liczby aplikacji, jakie zaczęli otrzymywać pracodawcy i firmy rekrutacyjne. Dzięki internetowi szukanie ofert i aplikowanie nigdy nie było takie proste jak dziś. Jednym...

 • Zainteresowania w CV - jak o nich pisać?

  Lachrymologia, mąż Darek, myjnie parowe czy psychologia i pożarnictwo to tylko niektóre, realne przykłady zainteresowań, które kandydaci do pracy wpisali w CV. Czy warto umieszczać swoje hobby w życiorysie? Czego o kandydacie na podstawie jego zainteresowań może dowiedzieć się rekruter i jakie błędy popełniają kandydaci chwaląc się tym, jak spędzają wolny czas?