• Informacje na temat:

  jak negocjować wynagrodzenie

Artykuły na temat: jak negocjować wynagrodzenie
 • Rada Dialogu Społecznego będzie negocjować płacę minimalną

  Do 15 czerwca rząd przedstawi Radzie Dialogu Społecznego do negocjacji swoją propozycję w sprawie wysokości przyszłorocznej płacy minimalnej. Rząd proponuje, by najniższe wynagrodzenie wzrosło o 80 złotych. Tym samym wyniosłoby 2080 złotych. Propozycja rządu jest bliższa przedsiębiorcom, mówiącym o 50 złotych podwyżki, niż związkom zawodowym, domagającym się wzrostu o 220 złotych w przypadku OPZZ...

 • Wynagrodzenie za efekty a nie za staż? Związki w Poczcie Polskiej na to nie pozwolą... Dotychczasowy układ zbiorowy obowiązywał od 2010 roku.

 • Negocjowanie wynagrodzenia - problem dla 85 proc. Polaków

  Jak z negocjacjami wynagrodzeń radzą sobie Polacy? Czy jest to dla nas trudna sytuacja? A może unikamy rozmów o pieniądzach z szefem czekając na jego ruch? Czy Polacy lubią negocjować(...) okazję do rozmów o postępach pracy i wzajemnych oczekiwaniach. Przy słabej kondycji rynku pracy i dużym bezrobociu pracownicy boją się również tego, że jeśli zaczną negocjować wynagrodzenie, to...

 • Jak wygrać casting na lokatora i wynegocjować korzystne warunki najmu

  Poszukiwanie mieszkania zwłaszcza w okresie wakacyjnym to swego rodzaju wyścig i mieszkaniowe łowy. Konkurencja nie śpi i dlatego zobacz, czym możesz się wyróżnić. Specjaliści z NowodworskiEstates podpowiadają, jak wynająć upatrzone mieszkanie i dobrze żyć z jego właścicielem.

 • Zmiany w szkołach według MEN: Nauczyciele będą pracować mniej, ale ich wynagrodzenie wzrośnie

  ...płace nauczycieli będą pochodną przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce. - Dzięki temu nie musielibyśmy co roku negocjować podwyżek - mówi Ryszard Proksa, przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty(...) zaproponuje w kwietniu rząd. O jakichkolwiek zmianach nie chce za to słyszeć Związek Nauczycielstwa Polskiego, który na 31 marca zaplanował strajk generalny. - Obecny system nie jest idealny, ale...

 • Większość związków Katowickiego Holdingu Węglowego uzgodniła w nocy z wtorku na środę warunki porozumienia ws. połączenia tej spółki z Polską Grupą Górniczą. Po połączeniu nastąpi wyrównanie średniego miesięcznego wynagrodzenia we wszystkich kopalniach spółki do kwoty 6225 zł.

 • Pracownicy mają dużą przestrzeń do negocjowania wynagrodzeń

  Według resortu pracy, w ubiegłym miesiącu stopa bezrobocia spadła do poziomu niewidzianego od 26 lat i wyniosła 7,7 proc. To o 0,4 pkt proc. mniej niż w marcu i o 1,7 pkt proc. mniej niż rok temu. Spadające bezrobocie oznacza coraz większe problemy firm ze znalezieniem nowych pracowników, przez co zwiększa się przestrzeń do negocjowania podwyżek. Jak podkreśla Katarzyna Lorenc z BCC, pracodawcy...

 • Zawód księgowy - czy to się opłaca?

  Nawet 10 tys. złotych netto wynagrodzenia może otrzymywać księgowy, kiedy średnia zarobków w tej branży w 2016 roku wynosiła 3,9 tys. Skąd wynikają tak duże różnice i jakie warunki trzeba spełniać, aby zarabiać wysokie kwoty?

 • Jak wynegocjować wymarzone wynagrodzenie w czasie rekrutacji?

  Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, trzeba zaprezentować się jako odpowiedni kandydat na dane stanowisko i umieć odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania rekrutera - w tym dotyczące oczekiwanego wynagrodzenia. Jak zatem przygotować się do negocjacji płacowych na etapie starania się o pracę?

 • W środę kolejne masówki w kopalniach; związki chcą porozumienia na swoich warunkach

  Związkowcy z Kompanii Węglowej przedstawili w piątek zarządowi własny projekt porozumienia w sprawie wypłaty 14. pensji i ustalenia przeciętnego wynagrodzenia w spółce. Wysłali też list do ministra energii. Na środę zapowiedzieli kolejne masówki w kopalniach.