• Informacje na temat:

  jak nie iść do szkoły

Artykuły na temat: jak nie iść do szkoły
 • Walka o pracownika zaczyna iść w nowym kierunku. Firmy coraz częściej inwestują w uczniów

  ...najzdolniejszymi uczniami szkół średnich. Nie proponują im konkretnych stanowisk, ale często oferują szkolenia lub płatne staże. Wybrany adept prosto po skończeniu liceum lub na początku studiów, o ile je jeszcze podejmie, może liczyć na atrakcyjną posadę. Szczególnie centra usług wspólnych wykazują ogromne zapotrzebowanie na młodych ludzi ze znajomością choćby jednego języka obcego. W zależności od sektora...

 • Miała zrewolucjonizować edukację, wyszło jak zwykle. "Cyfrowa szkoła" to niewypał

  W ramach programu komputery dostało 399 podstawówek z ogólnej liczby 13 tys. Przeszkolono ponad 4 tys. nauczycieli. Jak jednak pokazuje nowy raport Instytutu Badań Edukacyjnych, nawet wysokie nakłady nie przyniosły spodziewanych efektów.

 • Testament można napisać samemu, ale by był ważny, musi być napisany przez nas pismem ręcznym, czytelnie podpisany i opatrzony datą. W razie wątpliwości, lepiej iść do notariusza.

 • Plastikowy ryż i jajka z żelatyny: sfałszowane jedzenie zagraża ludziom

  Mleko bez białka, plastikowy ryż i makaron, sztuczne jajka. Prawdopodobnie w samej Tanzanii 50 procent importowanych do tego kraju spożywczych towarów jest fałszywych. Dlaczego prawdopodobnie? Bo w Afryce dokładnie ustalić tego nie sposób. Nie ma statystyk, które by określiły skalę tego zjawiska. Są tylko poszczególne, lokalne badania, jak np. te przeprowadzone przez Confederation of Tanzania

 • Karta przysługuje dużej rodzinie niezależnie od dochodów. A lista korzyści z jej posiadania wciąż się wydłuża... Można kupić z nią taniej jedzenie, ubrania, buty, książki; mniej płacić w banku i za telefon.

 • Efekt reformy PiS: Sześciolatki powtórzą klasę, a dla trzylatków zabraknie miejsc w przedszkolach

  Szefowa MEN potwierdza: sześciolatki wrócą do przedszkoli. W takim wypadku w placówkach zabraknie miejsca dla najmłodszych dzieci.

 • Moja córka była na zimowisku w górach. Ośrodek, w którym mieszkały dzieci, był niedogrzany i momentami nie było ciepłej wody! Córka wróciła przeziębiona. Zamiast iść do szkoły, musiała zostać w domu przez kilka dni. Jestem wzburzona, bo biuro, które organizowało wypoczynek, obiecywało cudowne ferie. Chcę wystąpić o zwrot kosztów. Jak to zrobić? Krystyna z Wrocławia...

 • Inwestowanie w antyki to nie jest wcale łatwa sprawa

  Kupić piękny przedmiot z historią, który przez lata będzie ozdobą mieszkania, a gdy przyjdzie czas zbyć go z zyskiem - oto marzenie każdego inwestora. Jednak lokowanie kapitału w antykach nie jest takie łatwe, jak się wydaje.

 • Przemoc w rodzinie. Jak korzystać z przepisów?

  Od niedawna obowiązuje w Polsce Konwencja „o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej” – dokument określa, jakie to czyny. Nasz kodeks karny zaś przewiduje surowe kary dla sprawców!

 • Koniec techników i zawodówek. Będzie kształcenie praktyczne

  Szkoła branżowa I i II stopnia, obowiązkowe testy psychologiczne przed wyborem ścieżki kariery i Fundusz Rozwoju Edukacji Zawodowej - to nowe pomysły rządu na edukowanie fachowców.