• Informacje na temat:

  jak nie zapłacić mandatu

Artykuły na temat: jak nie zapłacić mandatu
 • Dostałam mandat za przekroczenie prędkości i chciałam go opłacić przelewem. Otrzymałam komunikat, że powinien być to przelew podatkowy. Dlaczego? Magdalena z Warszawy...

 • Minął miesiąc od podniesienia wysokości mandatów drogowych za przekroczenie prędkości. Warto pamiętać, że otrzymanego mandatu nie można "wrzucić" w koszty. Dotyczy to również mandatów wystawionych przez straż miejską za złe parkowanie czy też wydatków powiązanych z mandatem, np. opłaty doliczonej z tego tytułu do faktury za leasing.

 • Mój sąsiad robi mi awantury i straszy mnie, że wezwie policję, jeśli nadal będę mył samochód na mojej własnej posesji. Jak mam go przekonać, żeby przestał się wtrącać?

 • Prawie milion niezapłaconych mandatów!

  300 tys. gapowiczów, przyłapanych na jeździe bez biletu, musi zwrócić miejskim przewoźnikom w całej Polsce prawie 350 mln zł; zalegają oni z zapłatą za ponad 915 tys. mandatów, a w ciągu roku kwota tego zadłużenia wzrosła o 30 proc. - wynika z raportu Krajowego Rejestru Długów.

 • Dostałam mandat za rozmowę przez komórkę podczas jazdy autem. Uważam, że niesłusznie, bo tylko odebrałam i powiedziałam, że nie mogę rozmawiać i oddzwonię. Ale policjant nie przyznał mi racji. Jak się odwołać? Agata z Tarnowa...

 • Mandaty w górę. Nie masz ubezpieczenia OC? W 2017 zapłacisz nawet trzy razy tyle co zarabiasz

  Klamka zapadła. W 2017 roku nastąpi podwyżka mandatów za brak polisy OC . Podstawowa sankcja dla kierowcy auta osobowego to dwukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zobacz nowe stawki kar.

 • Dwa lata temu bratanek został ukarany za jazdę autobusem bez biletu. Mandatu nie zapłacił. Niedługo potem wyjechał za granicę, skąd niedawno wrócił. Od razu dostał wezwanie do sądu. Czy przez ten czas mandat się nie przedawnił? Katarzyna G. z Mielca.

 • Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości

  Do 500 zł mandatu od straży miejskiej lub gminnej może zapłacić właściciel nieruchomości za nieodśnieżenie chodnika lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom - informuje Marcin Krasoń z Home Brokera. Warto znać swoje obowiązki, bo w niektórych przypadkach mandat może okazać się najmniejszym problemem.

 • Jeśli przyjmiesz mandat, choć to nie ty siedziałeś za kierownicą, można ci zarzucić fałszywe zeznania!

 • Kiedy odmówić przyjęcia mandatu i iść do sądu?

  Nikt nie lubi płacić mandatów, szczególnie tych, które uważamy za niesłuszne. Zawsze możemy odmówić przyjęcia mandatu, a wtedy sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Niestety, koszty samego postępowania, szczególnie jeśli sprawa przejdzie kilka instancji, mogą dalece przekroczyć kwotę pierwotnie nałożonej kary. Dodatkowo, zawsze pozostaje ryzyko, że przegramy i poniesiemy koszty rozprawy