• Informacje na temat:

  jak obliczyc emeryture kalkulator

Artykuły na temat: jak obliczyc emeryture kalkulator
 • ..., niespodziewanej wizyty czy awarii jakiegoś sprzętu AGD lub RTV. Pieniądze przeciekają mi przez palce – skarży się pani Bożena (45) z Kraśnika. Nawet nie pamiętam, na co w zeszłym tygodniu tyle wydałam – dziwi się(...) użyć do tego celu zwykłego zeszytu, długopisu i kalkulatora, arkusza w Excelu albo dostępnego w internecie (np.na www.zanim-podpiszesz.pl) kalkulatora budżetu domowego. Do planowania warto włączyć...

 • Uwaga na kalkulator ZUS. Program źle wylicza emerytury

  Tylko doradcy mogą obliczyć prawidłową wysokość świadczenia osobom chcącym przejść na emeryturę. Narzędzia internetowe udostępnione przez zakład podają mało wiarygodne wyniki.

 • .... Potrzebny jest tylko komputer z dostępem do internetu. Podpowiadamy, krok po kroku, jak się zarejestrować. Zadanie to ułatwią rysunki pokazane obok. Instrukcja zakładania konta 1. Wejdź na stronę(...) 5–10 min, a umożliwi załatwienie wielu spraw. ✔Ustalimy, ile pieniędzy zgromadziliśmy na swoją emeryturę oraz obliczymy jej prognozowaną wysokość (z pomocą tzw. kalkulatora emerytalnego). ✔Sprawdzimy...

 • Czy Polacy oszczędzają na emeryturę?

  . Zobaczmy, jak to wygląda w Polsce.

 • Wszyscy wiemy, jak poświąteczne wyprzedaże, prezenty i inne wydatki potrafią nadszarpnąć domowy budżet. Gdy chcemy szybko uzupełnić pusty portfel, pojawia się pokusa sięgnięcia po szybką pożyczkę. To zazwyczaj bardzo zły pomysł. Jeśli jednak nie masz wyjścia, musisz być świadom podejmowanego ryzyka. Podpowiemy, jak pożyczać „z głową”.

 • We wrześniu wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym złożyło ponad 192 tys. osób. Przed podjęciem tej decyzji warto skorzystać z pomocy doradców emerytalnych ZUS

  W pierwszych dwóch dniach września ZUS przyjął 20 razy więcej wniosków o emeryturę niż średnio dziennie w 2016 r. Łącznie w ostatnim kwartale 2017 roku będzie blisko 331 tys. osób, które będą mogły przejść na emeryturę.

 • Ile wyciągniesz na Wyspach

  Zastanawiasz się nad pracą na Wyspach bo kuszą cię wysokie zarobki (zwłaszcza po przeliczeniu na złotówki)? Pamiętaj, że zwykle podawane są kwoty brutto. To znaczy, że na rękę dostaniesz mniej. O ile? Podpowiadamy, jak to sprawdzić.

 • 500 plus dla emeryta, ale nie każdego. Rafalska: Dodatek będzie wypłacany w drugiej połowie 2018

  Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że dodatkowe pieniądze otrzymają osoby, których emerytura nie przekracza 2000 zł miesięcznie. Minister Elżbieta Rafalska w wywiadzie dla DGP mówi, że pobierający minimalne świadczenie - czyli tysiąc złotych - zyskaliby najwięcej, bo 500 zł. Do tych z emeryturą do 1500 zł trafiłoby ekstra 400 zł. Pozostali, ze świadczeniem między 1500 a 2000 zł, dostaliby 300 zł.

 • Rząd wprowadził minimalną stawkę godzinową, ale sam tyle za pracę płacić nie chce

  ...ochraniają parkingi, osiedla, sklepy czy jednostki wojskowe. Ma podpisane kontrakty zarówno z firmami prywatnymi, jak i państwowymi, bo w sądach, szpitalach i urzędach też ktoś musi stać na bramce. Do(...) wchodzę do obiektu; bo mi się, k**wa, nie podoba, że ma lewe oko trochę niżej niż prawe. I co mam robić? Jak nie wykonam polecenia, znajdą inną firmę. Zwalniam więc człowieka, który nawet nie może...

 • Czy PPK okażą się substytutem podwyżek?

  Już od 1 lipca 2019 r. największe firmy, tzn. podmioty zatrudniające co najmniej 250 osób, muszą utworzyć Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). To ważny moment dla pracodawców i pracowników, który wymaga starannej analizy korzyści i kosztów. Składka na PPK będzie dodatkowym świadczeniem, która wpłynie na otrzymywaną przez pracownika kwotę netto.