• Informacje na temat:

  jak obliczyc ile zaplace za gaz

Artykuły na temat: jak obliczyc ile zaplace za gaz
 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  W internecie dostępne są gotowe kalkulatory wynagrodzeń, które ułatwiają obliczenie płacy w ujęciu netto, czyli na rękę. Co ciekawe, nie wszyscy pracujący zdają sobie sprawę z tego jaka część ich wynagrodzenia brutto jest przeznaczana na różnego rodzaju składki. To, ile wynoszą poszczególne składki odprowadzane z naszego wynagrodzenia, może być ważne, jeżeli chcemy sprawdzić, czy pracodawca...

 • Ile kosztuje wybudowanie domu? (cz. I)

  Budowa domu w Polsce trwa przeciętnie kilka lat i kosztuje tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu 6-10 lat. Przed rozpoczęciem budowy warto więc solidnie się przygotować, zastanowić się nad kosztami inwestycji i naszymi możliwościami finansowymi. Najbardziej popularne są domy jednorodzinne z poddaszem użytkowym o łącznej powierzchni około 120-160 mkw. Przyjrzyjmy się więc kosztom budowy

 • Sprzedaż mieszkania: Uważaj na finansowe pułapki

  Sprzedaż mieszkania wiąże się z wieloma pułapkami. Za drobny błąd możesz słono zapłacić. Sprawdź, jak tego uniknąć.

 • Święta grubszym portfelem za ogrzewanie

  Sezon grzewczy znowu łagodnie obchodzi się z naszymi portfelami. Koszty ogrzewania są póki co o ponad 8% niższe niż w standardowych warunkach. Jak tak dalej pójdzie właściciel przeciętnego domu zaoszczędzi na ogrzewaniu przynajmniej kilkaset złotych - wynika z szacunków Open Finance.

 • Łagodna zima pomaga sfinansować świąteczne wydatki

  Tak jak i przed rokiem zima może nie zdążyć na święta. Póki co zapotrzebowanie na ciepło jest o ponad 14 proc. niższe niż historyczna średnia. Jeśli sytuacja taka utrzyma się do maja, to w domowym budżecie może zostać nawet kilkaset złotych - wynika z szacunków Lion's Banku.

 • Koszt budowy domu energooszczędnego

  Budowa domu energooszczędnego to nie tylko chwilowa moda, ale także sposób na ograniczenie kosztów użytkowania budynku. Jeszcze kilka lat temu różnice cenowe pomiędzy domem energooszczędnym a tradycyjnym wynosiły około 40 proc. Jednak z każdym rokiem owa różnica maleje. Zobaczmy więc, jak wygląda relacja pomiędzy kosztami domów energooszczędnych i tradycyjnych?

 • Łagodna zima obniża rachunki za ogrzewanie

  Póki co, do ogrzania domów zużyliśmy o ponad 18 proc. mniej energii niż w standardowych warunkach. Jeśli zima pozostanie łagodna, to w domowym budżecie może zostać od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych - wynika z szacunków Lion's Banku.

 • Co jest droższe - utrzymanie domu czy mieszkania?

  Wiele osób zmieniających dotychczasowe lokum zadaje sobie pytanie, czy lepiej zamieszkać w domu, czy w mieszkaniu. Jedną ze składowych, wpływających na podjęcie decyzji są koszty utrzymania nieruchomości. Dlatego w poniższym zestawieniu przeanalizujemy wszystkie najważniejsze wydatki i porównamy koszt utrzymania domu jednorodzinnego oraz mieszkania.

 • Ile Rosja straci na sprzedaży gazu Chinom?

  Rosja straci na kontrakcie gazowym podpisanym w Chinach. Straci Gazprom, rosyjscy użytkownicy gazu i podatnicy. Jeden z liderów antykremlowskiej opozycji Borys Niemcow pisze wręcz o "grabieży".