• Informacje na temat:

  jak obliczyć pensję netto

Artykuły na temat: jak obliczyć pensję netto
 • ...albo 23.00–7.00. Jeśli nawet przepracujesz w tych przedziałach czasowych mniej godzin (ale co najmniej 3), to też 20-proc. dodatek się należy. Jak się go oblicza? Przykład I: do końca br. Obecnie(...). Przypominamy: zasiłek rodzinny otrzyma rodzina, której dochód nie przekracza 674 zł netto miesięcznie na osobę (764 zł, jeśli w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko). Ale uwaga! Dzięki wprowadzonej...

 • PPK - czyli wyższy zysk dla młodych i stabilność dla dojrzałych?

  PPK mają na celu wesprzeć Polaków w oszczędzaniu na przyszłość. Dlatego, oprócz wpłat odprowadzanych z pensji pracowników, indywidualne konta zasilą pracodawca oraz Fundusz Pracy.

 • Wyższe pensje dla nauczycieli!

  Od 1 września br. wzrosło minimalne wynagrodzenie nauczycieli. Nauczyciele zarobią około 7 proc. więcej. Sprawdź z nami, jak od września kształtuje się minimalna i średnia pensja pedagogów.

 • Warszawa to stolica czynszowej drożyzny

  z najdroższych europejskich stolic. Warszawiacy z zazdrością mogą patrzeć na relację między pensjami oraz czynszem w takich miastach jak Wiedeń, Berlin, Sztokholm, Zurych, a nawet Lublana.

 • Wyższe pensje dla urzędników

  .... Ale jak pokazuje analiza danych z czterech ostatnich lat, pod względem wynagrodzeń i liczby zatrudnionych urzędowa Polska terenowa co najmniej od kilku lat rośnie w siłę, i to znacznie szybciej niż(...) netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US Dla porównania, wynagrodzenia w organach administracji państwowej na koniec 2011 r. były o 8 proc. wyższe niż w 2008 r., a liczba urzędników wzrosła...

 • Płaca minimalna powinna wzrosnąć do 2520 zł

  Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o podwyższeniu minimalnej płacy zasadniczej w służbie zdrowia z 3900 do 4200 złotych. Federacja Przedsiębiorców Polskich wskazuje, że płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2500 zł brutto. Tymczasem, przyszłoroczna płaca minimalna powinna wzrosnąć co najmniej o 270 zł i wynieść 2520 zł. Z kolei pensje w budżetówce należy podwyższyć o 15 proc. takie są propozycje związkowców.

 • Podatek od abonamentu medycznego oznacza niższą pensję

  Opodatkowanie opieki medycznej fundowanej pracownikowi przez pracodawcę oznacza dla pracownika niższą pensję netto. Dla przedsiębiorców uchwała NSA to koniec wątpliwości i ryzyka podatkowego, które towarzyszyło im przez ostatnie kilka lat.

 • 1,5 mln rodzin skorzysta na zmianach w uldze podatkowej na dzieci

  Jak ocenia Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, 1,5 mln rodzin skorzysta na wprowadzeniu przygotowanych przez Ministerstwo Finansów zmian w uldze podatkowej na dzieci. Zmiany mają kosztować budżet 1,5 mld zł.

 • Jak wyjaśnia gazeta, wzrost płac hamuje, a inflacja jest wysoka. Do tego trzeba dodać hamujący wzrost gospodarczy, niepewność na zagranicznych rynkach, stosunkowo wysokie bezrobocie i wprowadzoną(...) telekomunikacyjnych. Więcej szczegółów na ten temat w "Rzeczpospolitej". Oblicz swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US...

 • Czy można pogodzić najem i wkład własny?

  Wielu młodych Polaków traktuje najem mieszkania jako przejściowe rozwiązanie. Ze względu na przywiązanie do własności mieszkaniowej i słabo rozwinięty rynek wynajmu, takie osoby często starają się gromadzić środki przeznaczone na wkład własny kredytu.