• Informacje na temat:

  jak obliczyć pensję netto

Artykuły na temat: jak obliczyć pensję netto
 • ...albo 23.00–7.00. Jeśli nawet przepracujesz w tych przedziałach czasowych mniej godzin (ale co najmniej 3), to też 20-proc. dodatek się należy. Jak się go oblicza? Przykład I: do końca br. Obecnie(...). Przypominamy: zasiłek rodzinny otrzyma rodzina, której dochód nie przekracza 674 zł netto miesięcznie na osobę (764 zł, jeśli w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko). Ale uwaga! Dzięki wprowadzonej...

 • Warszawa to stolica czynszowej drożyzny

  z najdroższych europejskich stolic. Warszawiacy z zazdrością mogą patrzeć na relację między pensjami oraz czynszem w takich miastach jak Wiedeń, Berlin, Sztokholm, Zurych, a nawet Lublana.

 • Wyższe pensje dla nauczycieli!

  Od 1 września br. wzrosło minimalne wynagrodzenie nauczycieli. Nauczyciele zarobią około 7 proc. więcej. Sprawdź z nami, jak od września kształtuje się minimalna i średnia pensja pedagogów.

 • 1,5 mln rodzin skorzysta na zmianach w uldze podatkowej na dzieci

  Jak ocenia Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, 1,5 mln rodzin skorzysta na wprowadzeniu przygotowanych przez Ministerstwo Finansów zmian w uldze podatkowej na dzieci. Zmiany mają kosztować budżet 1,5 mld zł.

 • Wyższe pensje dla urzędników

  .... Ale jak pokazuje analiza danych z czterech ostatnich lat, pod względem wynagrodzeń i liczby zatrudnionych urzędowa Polska terenowa co najmniej od kilku lat rośnie w siłę, i to znacznie szybciej niż(...) netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US Dla porównania, wynagrodzenia w organach administracji państwowej na koniec 2011 r. były o 8 proc. wyższe niż w 2008 r., a liczba urzędników wzrosła...

 • Czy można pogodzić najem i wkład własny?

  Wielu młodych Polaków traktuje najem mieszkania jako przejściowe rozwiązanie. Ze względu na przywiązanie do własności mieszkaniowej i słabo rozwinięty rynek wynajmu, takie osoby często starają się gromadzić środki przeznaczone na wkład własny kredytu.

 • Podatek od abonamentu medycznego oznacza niższą pensję

  Opodatkowanie opieki medycznej fundowanej pracownikowi przez pracodawcę oznacza dla pracownika niższą pensję netto. Dla przedsiębiorców uchwała NSA to koniec wątpliwości i ryzyka podatkowego, które towarzyszyło im przez ostatnie kilka lat.

 • Ulgi na dzieci na nowych zasadach?

  Resort pracy proponuje MF rozważenie, czy podwyższone ulgi na dzieci powinny być wliczane do dochodu, na podstawie którego wylicza się, czy dana rodzina ma prawo do zasiłków - wynika z uwag MPiPS do przygotowanego przez MF projektu zwiększającego ulgi na dzieci.

 • Jak wyjaśnia gazeta, wzrost płac hamuje, a inflacja jest wysoka. Do tego trzeba dodać hamujący wzrost gospodarczy, niepewność na zagranicznych rynkach, stosunkowo wysokie bezrobocie i wprowadzoną(...) telekomunikacyjnych. Więcej szczegółów na ten temat w "Rzeczpospolitej". Oblicz swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US...

 • Ile 15 lat temu płaciliśmy za prąd i wodę?

  Wielu właścicieli domów i mieszkań narzeka na wzrost kosztów utrzymania swojego lokum. Zdaniem analityków portalu rynekpierwotny.pl, te negatywne opinie się uzasadnione, jeżeli weźmiemy pod uwagę m.in. zmiany cen wody bieżącej i energii elektrycznej w ostatnich kilkunastu latach.