• Informacje na temat:

  jak obliczyć podatek

Artykuły na temat: jak obliczyć podatek
 • ...tej pory musieli za niego płacić (jak za inne części wspólne budynku). Obecnie za garaż będą płacić tylko osoby mające w nim miejsca postojowe. ust. z 25.06. 2015 r. o zm. ust. o samorządzie gminnym...

 • Podatek Belki, czyli warto znać nieuniknione

  Potocznie nazywany "podatkiem Belki" - oficjalnie "Podatek od dochodów kapitałowych w Polsce". Pochłania 19 proc. zysku wypracowanego na lokatach, akcjach czy funduszach inwestycyjnych. Czy można go uniknąć i jak go obliczyć radzi ekspert BGŻOptima.

 • ...rzeczowe. Zastanawiała się jak to jest z podatkiem przy tego rodzaju wygranych. Zatelefonowała w tej sprawie do redakcji czasopisma, które zamieszcza krzyżówki. – W przypadku nagród rzeczowych podatek(...) zawierając kolejny zakład w punkcie Lotto, zapytała o to panią, która ją obsługiwała. Oskubią cię na dziesięć procent – Wszystko zależy od tego, czy wygra się gotówkę, czy jakąś nagrodę materialną, na...

 • Podatnicy powinni odciążyć urząd z obliczania wysokości lokalnych obciążeń, proponuje Rada Konsultacyjna Prawa Podatkowego, która - jak informuje "Puls Biznesu" - przygotowała nowe propozycje dla samorządów.

 • Uwaga na imprezy integracyjne! Trzeba zapłacić podatek, nawet jeśli nie wzięło się w niej udziału

  Udział w imprezie integracyjnej to przychód pracownika i to bez względu na to, czy pracownik brał w niej udział, czy nie. A jeśli przychód - to trzeba odprowadzić podatek. Takiego zdania są izby skarbowe.

 • Im starszy lokal, tym niższy może być podatek od zysków z jego wynajmu

  Wynajmujący lokale użytkowe mogą obniżyć podatek dzięki amortyzacji. Lion's Bank tłumaczy, jak ustalić odpowiednią stawkę i dlaczego dobrym uzupełnieniem portfela jest leciwa nieruchomość.

 • Aby uniknąć kłopotów, należy skrupulatnie obliczyć powierzchnię domu.

 • Podatki: Od uzyskiwanych w sieci zysków trzeba zapłacić PIT

  Od zarobku uzyskiwanego z internetowego programu partnerskiego trzeba zapłacić podatek dochodowy. Fiskus ma sposoby na skuteczne obciążenie podatnika daniną.

 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  ...2231,29 zł. We wszystkich kosztach związanych z wynagrodzeniem, płaca brutto stanowi 82,9 proc. kosztów. Łącznie, zarówno z wynagrodzenia brutto pracownika, jak i z własnej kieszeni, pracodawca, który zatrudnia osobę w oparciu o umowę o pracę za wynagrodzenie minimalne, odprowadza do właściwych urzędów 875,6 zł. Wielu pracowników nie zdaje sobie sprawy jakie są łączne korzyści z ich pracy. Dlatego...

 • Podatek od sieci detalicznych zabije polski handel

  Kupcy zrzeszeni w Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan uważają, że obecna konstrukcja podatku od sprzedaży detalicznej w przedstawionym projekcie zdecydowanie premiuje sieci wielkopowierzchniowe, które to właśnie tym podatkiem miały być obłożone. Zdaniem ekspertów, najwięcej stracić mogą sieci franczyzowe zatrudniające 23 000 tysiące pracowników.