• Informacje na temat:

  jak obliczyć podatek ryczałtowy

Artykuły na temat: jak obliczyć podatek ryczałtowy
 • Dobra praca w Niemczech wysoko opodatkowana

  Polak, który zamierza podjąć pracę w Niemczech i zarabiałby tam niemiecką średnią krajową zapłaciłby niższy podatek, niż dla analogicznej kwoty dochodu w Polsce - wskazują szacunki Tax Care. Dobrze płatna praca może być jednak opodatkowana nawet na poziomie 45 proc. Do tego dochodzi ok. 20 proc. obciążeń z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne.

 • Podatek przychodowy zamiast obecnych podatków

  Wprowadzenie podatku przychodowego zamiast większości obecnych podatków to pomysł nowego systemu podatkowego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawionego podczas posiedzenia parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

 • System podatkowy w Niemczech oraz w Austrii

  ...kosztów ryczałtowych wynoszącą 1000€ w roku 2011. Kosztami tymi mogą być również wydatki poniesione w związku z ubieganiem się o posadę, jak koszty zdjęć do CV, kserokopie wymaganych dokumentów(...) ulg i zwolnień. Podatek od wynagrodzeń odprowadzany jest do urzędu skarbowego przez pracodawcę (podobnie jak w Polsce zaliczki). Rozliczenie podatku dochodowego Austriacki system podatkowy zawiera...

 • Podatek od sklepów zacznie obowiązywać najpóźniej od 1 września - Kowalczyk

  - Wejście w życie podatku od handlu detalicznego od 1 sierpnia może być kłopotliwe, ale najpóźniej zacznie on obowiązywać od 1 września - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Pod koniec roku zapadnie decyzja, czy będzie nowelizowany podatek bankowy - dodaje. Kowalczyk zapowiedział blokowanie stron internetowych z "nielegalnym hazardem".

 • ...studentów zatrudnionych podczas wakacji przebiega na takich samych zasadach jak u pozostałych pracowników. Zatem, aby obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy od przychodów z umowy o pracę, płatnik(...) pracownikiem płatnika, a miesięczna suma należności określona w umowie lub umowach od tego samego płatnika przekracza 200 zł. Wówczas płatnik ma obowiązek obliczyć i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od...

 • Główny ekonomista ZUS: Biznes skorzysta na jednolitym podatku, ale możliwa likwidacja ulg

  Jednolity podatek ma zmniejszyć szanse na szukanie typów zatrudnienia, od których nie płaci się składek - mówi DGP Paweł Wojciechowski. Sugeruje, że dla uproszczenia systemu dobrze byłoby zrezygnować z ulg.

 • Szkodliwa płaca minimalna? Firmy stracą miliardy, a pracownicy zatrudnienie

  ...ustalanie wysokości wynagrodzenia powinno być pozostawione woli stron. Powstaje także pytanie, jak wyliczyć stawkę miesięczną przy ryczałtowym sposobie określania wynagrodzenia, który jest najczęściej(...) odsetek otrzymujących minimalne wynagrodzenie wynosi 13 proc., czyli tyle samo, jak w przypadku ogółu pracowników. I właśnie na tej podstawie przyjęto, że 89,3 tys. podwładnych otrzymuje od swoich...

 • Premier Szydło - stawki podatkowe w 2017 r. pozostają bez zmian

  W tym roku stawki podatkowe pozostają na niezmienionym poziomie, czyli na tym samym poziomie, co w 2016 r. - poinformowała w piątek premier Beata Szydło. Dodała, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają być korzystne dla przedsiębiorców.

 • ...ustalona, a ponadto świadczenia pieniężne ponoszone za pracownika, jak również wartość innych nieodpłatnych świadczeń lub świadczeń częściowo odpłatnych. Udział w imprezie integracyjnej może być(...) pracownika należy obliczyć dzieląc łączną kwotę wynikającą z wystawionych przez firmy faktur (...) przez liczbę pracowników, którzy zgłosili chęć wziąć udziału w danym spotkaniu integracyjnym". Takie...

 • Ku osłupieniu setki tysięcy podatników od początku lipca br. wprowadzono obowiązek przekazywania przez część podatników podatku od towarów i usług części ewidencji podatkowych. Przepis ten znalazł się nie wiadomo dlaczego w... Ordynacji podatkowej, mimo że dotyczy to tylko podatników jednego podatku i to nie wszystkich.