• Informacje na temat:

  jak obliczyć różnice kursowe

Artykuły na temat: jak obliczyć różnice kursowe
 • ...%. Jak widać z powyższego przykładu, powstały różnice kursowe na kwocie do wypłaty, które są uwzględnione także w przychodach podatkowych (ujemne byłyby kosztem uzyskania przychodów). Jednak w przypadku(...) ustalenia przychodu u pracownika stosujemy zasady określone w art. 11 ust. 3 i 4 ustawy o PDOF. W takim przypadku na podatku dochodowym oraz składkach ZUS powstają różnice kursowe. W jaki sposób je...

 • Zwróciłem się do prezesa Marka Belki o zwołanie KSF na temat frankowiczów - szef KNF

  - Zwróciłem się do prezesa NBP Marka Belki o zwołanie Komitetu Stabilności Finansowej, by zastanowić się, jak rozwiązać problem frankowiczów - mówi szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak po tym, jak KNF negatywnie zaopiniowała prezydencki projekt ustawy.

 • W mediach co chwila słyszymy albo o biednych kredytobiorcach walutowych, których banki oszukały i teraz płacą niebotyczne raty, albo o "cwaniakach", którzy i tak zarabiają, a jeszcze chcą, by im ktoś dopłacił. Co jest bliższe prawdy? Tutaj odpowiedź jak zawsze w ekonomii zaczyna się od "to zależy"...

 • W 2017 r. Polska nie utrzyma nadwyżki w handlu zagranicznym?

  Wg najnowszych danych GUS, pierwszą połowę 2017 r. polski handel zagraniczny kończy na plusie, z nadwyżką 972,3 mln EUR w bilansie handlowym. Jak wskazują eksperci instytucji płatniczej AKCENTA, do końca roku, mimo wysokiej dynamiki (+8,4% r/r), eksport może nie utrzymać przewagi nad szybciej rosnącym importem (+10,9% r/r). Czy to koniec nadwyżki w saldzie wymiany zagranicznej Polski?

 • Prawidłowe ustalenie, co jest przychodem w firmie i kiedy on powstaje, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowych rozrachunków z fiskusem na gruncie podatku dochodowego. Przedsiębiorca, który zna i stosuje zasady, może spać spokojnie.

 • "Frankową bombę" można było rozbroić już w 2010 roku

  Po każdej kolejnej podwyżce notowań franka szwajcarskiego, rozwiązanie problemu dotyczącego kredytów waloryzowanych w tej walucie, staje się coraz trudniejsze.

 • Ustawa, która umożliwi zwrot spreadów, powinna zawierać zapis, że wraz z mechanizmami przygotowywanymi przez Grupę Roboczą Komitetu Stabilności Finansowej zamyka wszelkie roszczenia frankowiczów - mówi w rozmowie z PAP prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

 • Raport bieżący nr 19/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Berling S.A. poniżej przedstawia...

 • Raport bieżący nr 18/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Berling S.A. poniżej przedstawia...

 • Na 31 grudnia 2011 r. dokonaliśmy wyceny rozrachunków oraz środków pieniężnych wyrażonych w walucie obcej. W księgach 2012 r. chcemy rozliczyć naliczone na dzień bilansowy różnice kursowe. Czy przyjęta dla celów podatkowych metoda ustalania różnic kursowych - podatkowa lub według przepisów o rachunkowości - ma wpływ na wybór metody rozliczania różnic kursowych z wyceny bilansowej?