• Informacje na temat:

  jak obliczyć skale

Artykuły na temat: jak obliczyć skale
 • Kredyt. Jak gospodarować domowym budżetem?

  ...brakuje ci pieniędzy, stajesz się łatwym celem firm finansowych, które oferują pozornie atrakcyjne pożyczki. Zarówno sklepy, jak i firmy pożyczkowe używają wielu chwy tów marketingowych tylko po to(...) (twoje dochody i wydatki i obliczają, jaką ratę jesteś w stanie spłacać). Firmy pożyczkowe podchodzą do tego problemu w sposób odmienny i bardziej liberalny, dlatego sama musisz sprawdzić na jak wysoką...

 • Kryzys? Jaki kryzys? Święte krowy chcą 80 mln zł więcej

  Są państwowe instytucje i urzędy, od których rząd musi trzymać ręce z daleka. A przynajmniej od ich budżetów. Należą do nich m.in. kancelarie Prezydenta, Sejmu i Senatu, Najwyższa Izba Kontroli, Trybunał Konstytucyjny czy Instytut Pamięci Narodowej. Co roku same przygotowują swoje plany finansowe, co roku rząd musi je wpisywać z dobrodziejstwem inwentarza do budżetu, i jednocześnie co roku budzą największe kontrowersje. Bo ich apetytu na publiczne pieniądze nie może utemperować nawet minister...

 • Jak ograniczyć wydatki młodych rodziców?

  Dziecko to wielka radość, jednak nie da się ukryć, że jego posiadanie wiąże się też ze sporymi wydatkami. Podpowiadamy, jak gospodarować pieniędzmi, żeby wasz domowy bilans zawsze wychodził na plus.

 • Premier Szydło - stawki podatkowe w 2017 r. pozostają bez zmian

  W tym roku stawki podatkowe pozostają na niezmienionym poziomie, czyli na tym samym poziomie, co w 2016 r. - poinformowała w piątek premier Beata Szydło. Dodała, że rząd pracuje nad rozwiązaniami, które mają być korzystne dla przedsiębiorców.

 • To dobry czas na zaciąganie kredytów, mimo że wciąż mówi się o kryzysie. Banki chcą zdobyć nowych klientów, oferują więc bardziej korzystne warunki. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą ofertę.

 • Jak zmniejszyć wydatki na wodę?

  Średnie zużycie wody w Polsce to 150 litrów dziennie na osobę* - wynika z danych Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Oznacza to równowartość kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Mimo iż zużywamy wiele wody i płacimy za nią wysokie rachunki, często mamy kłopot ze zrozumieniem ich treści. Eksperci robota finansowego bm.pl podpowiadają, w jaki sposób odszyfrować trudną treść faktur oraz co zrobić, aby zmniejszyć wydatki na wodę.

 • ..., takiej, jak bank czy spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa. Powinna sprawdzić, czy zdeponowane tam pieniądze są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). To, czy dany podmiot jest chroniony, można sprawdzić na www.bfg.pl lub pod nr infolinii 800 569 341. Jak odłożyć na emeryturę? Doradca finansowy zachęcił panią Annę, aby w swych oszczędnościach uwzględniła też odkładanie pewnej...

 • "Panama Papers" : Jak kraje walczą o wpływy z podatków?

  "Panama Papers" dały światowej opinii publicznej lepsze pojęcie o skali unikania płacenia podatków, ukrywania dochodów w fasadowych firmach i fundacjach czy prania brudnych pieniedzy, ale walka z tymi zjawiskami w wielu krajach rozpoczęła się już wcześniej.

 • Kontynuujemy porady Ministerstwa Finansów dotyczące rocznego rozliczenia się z podatków. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełniać, by uzyskać ulgę.

 • Jak na emeryturę, to tylko w Warszawie. I jak najpóźniej

  Rozmowy ekspertów ZUS z ubezpieczonymi wskazują, że przynajmniej połowa zdobywających uprawnienie emerytalne jest zdecydowana przejść na emeryturę w pierwszym możliwym momencie. Około 20 proc. deklaruje, że na razie woli zostać w pracy.