• Informacje na temat:

  jak obliczyć spalanie

Artykuły na temat: jak obliczyć spalanie
 • NFOŚiGW przeznacza 10 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce

  W ostatnich tygodniach dopuszczalnie limity zanieczyszczeń w wielu polskich miastach zostały znacznie przekroczone. Według ONZ i WHO Polska znajduje się w europejskim ogonie pod względem jakości powietrza, a zanieczyszczeniami oddycha 90 proc. mieszkańców kraju.

 • Baca-Pogorzelska: Duszenie kury znoszącej złote jaja

  Energa i Enea poinformowały o współpracy przy budowie nowego bloku w elektrowni Ostrołęka. Dodatkowo Energa podpisała list intencyjny z Polską Grupą Górniczą na dostawy węgla do nowej siłowni.

 • Reforma unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2

  Przyjęta dyrektywa stanowić będzie kluczowy akt prawny tworzący ramy polityki klimatyczno-energetycznej UE do roku 2030. Analitycy nawiązując do ustaleń unijnej Rady ds. Środowiska ENVI przestrzegają przed możliwością podwyżek cen energii. Ustalenie jest ważne z punktu widzenia Polski ponieważ im szybsze tempo redukcji liczby uprawnień, tym wyższe koszty dla polskiego przemysłu i energetyki opartej na węglu.

 • Nie będzie dopłat do wymiany pieców?

  Pomimo wcześniejszych zapewnień rząd nie będzie dopłacał obywatelom do wymiany starych kotłów za węgiel. W ogłoszonej 23 maja 2016 roku informacji o programach realizowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska zabrakło programu KAWKA.

 • Ustawa o cenach prądu przegłosowana

  Sejm uchwalił ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną, opłatę przejściową oraz ustalającą ceny energii na poziomie z 30 czerwca 2018 r. W nocy z piątku na sobotę ustawę zaakceptował także Senat.

 • Około połowy "zielonej" energii w Polsce powstaje w wyniku współspalania biomasy z węglem w dużych blokach energetycznych. Ekolodzy domagają się zaprzestania wspierania współspalania na takich samych zasadach jak inne OZE.

 • Smok napędzany węglem

  Polska węglem stoi - słyszymy od lat. Czy jednak, zgodnie z zakorzenionym głęboko przekonaniem, nadal możemy opierać naszą niezależność energetyczną na węglu? Jak długo? I za jaką cenę?

 • Przewodnik po elektrycznym samochodzie

  "Projektanci samochodów elektrycznych poczynili w ostatnich latach wielkie postępy, tak że maszyny te odzyskują dawną popularność zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Są bardzo poręczne w miejskim użytkowaniu i liczni prominentni producenci samochodów benzynowych w tym kraju używają samochodów elektrycznych do przemieszczania się między domem a biurem" - te słowa można było przeczytać 20