• Informacje na temat:

  jak obliczyć wynagrodzenie netto

Artykuły na temat: jak obliczyć wynagrodzenie netto
 • Jak policzyć swoje wynagrodzenie netto?

  W internecie dostępne są gotowe kalkulatory wynagrodzeń, które ułatwiają obliczenie płacy w ujęciu netto, czyli na rękę. Co ciekawe, nie wszyscy pracujący zdają sobie sprawę z tego jaka część ich wynagrodzenia brutto jest przeznaczana na różnego rodzaju składki. To, ile wynoszą poszczególne składki odprowadzane z naszego wynagrodzenia, może być ważne, jeżeli chcemy sprawdzić, czy pracodawca...

 • Marzysz o własnym domu? Popracujesz na niego przynajmniej pół roku dłużej

  Wynagrodzenia w Polsce szybko rosną - zarówno średnia, mediana, jak i wynagrodzenie minimalne. Jak jednak wzrost wynagrodzeń przekłada się na wzrost cen? Na przykładzie budownictwa widać, że słabo. Biorąc pod uwagę wzrost średniego wynagrodzenia i wzrost kosztów budowy okazuje się, że... przeciętny Polak musi pracować na dom sześć miesięcy dłużej niż jeszcze rok temu!

 • Córka szuka pierwszej pracy. Na jednej z rozmów zaproponowano jej tylko 1000 zł pensji. Czy to zgodne z prawem? Przecież jest jakieś gwarantowane minimum? – pyta Alicja D. z Dąbrowy Górniczej.

 • Warszawa to stolica czynszowej drożyzny

  z najdroższych europejskich stolic. Warszawiacy z zazdrością mogą patrzeć na relację między pensjami oraz czynszem w takich miastach jak Wiedeń, Berlin, Sztokholm, Zurych, a nawet Lublana.

 • Wynagrodzenia spawaczy

  Analizując wynagrodzenia na omawianym stanowisku należy zwrócić uwagę na to, jak kształtowały się zarobki w firmach różnej wielkości. W badanym okresie mediana płac w małych przedsiębiorstwach wyniosła 2500 zł. Była ona zatem o prawie 22 proc. niższa niż ta odnotowana u tej samej grupy zatrudnionych w bardzo dużych organizacjach (3200 zł). Oblicz swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS...

 • 10 kwestii, o których trzeba pamiętać, podpisując umowę najmu

  Wrzesień to okres szaleńczych poszukiwań mieszkań na wynajem. Lion's Bank podpowiada, jak w tym szale nie stracić głowy i uniknąć błędów, które w mogą nas sporo kosztować.

 • Wynagrodzenia sędziów

  Wysokość zarobków sędziów jest uzależniona od stażu pracy i pełnionej funkcji. Podstawą do określenia ich płacy zasadniczej jest przeciętne wynagrodzenie w drugim kwartale roku poprzedniego ustalone przez GUS (w 2010 roku było to 3197,86 zł). Stawki te są następnie przeliczane przez odpowiednie mnożniki w zależności od stanowiska. Największe wynagrodzenie zasadnicze otrzymują sędziowie sądu...

 • PPK zwiększą nasze przyszłe emerytury?

  Wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) może istotnie zwiększyć stopy zastąpienia przyszłych emerytur, nawet o 16 proc. Jak wynika z analizy firmy doradczej PwC, programy te z powodzeniem funkcjonują w wielu państwach świata, m.in. w Holandii, Wielkiej Brytanii czy Kanadzie. Stopa zastąpienia to stosunek wartości naszej emerytury do zarobków przed przejściem na emeryturę.

 • Wynagrodzenia wróżek

  ...). Oblicz swoją płacę netto. Sprawdź, ile trafia do ZUS, NFZ i US Czarny kot, kula, karty tarota, runy, przeróżne zioła, fusy a także suknia, koniecznie do ziemi - tak według wielu wyglądają(...) poszczególnym usługom i ich cenom. Prosimy pamiętać, że stawki podawane poniżej nie zawsze są zarobkiem netto wróżek (część z nich na pewno płaci podatki). Odpowiedzi na pytania Standardową usługą, którą...

 • Mieszkanie na start: Siedem rzeczy, które warto wiedzieć o dopłatach

  Mieszkanie na start, czyli Mieszkanie plus po liftingu, to rządowy pomysł na dofinansowanie najmu, który umożliwia obniżenie miesięcznego czynszu nawet o kilkaset złotych. Jak na razie lista gmin, które podpisały umowę z BGK, jest jeszcze pusta. Warto już zapoznać się z zasadami programu, by być na to gotowym, gdy gminy zaczną przyjmować wnioski - radzi Marcin Krasoń, analityk Home Broker.