• Informacje na temat:

  jak obliczyć wypłate

Artykuły na temat: jak obliczyć wypłate
 • Jak pracodawca może odzyskać "nadwyżkę" wypłaty?

  ...wysokości wynagrodzenia ma wpływ wiele czynników dotyczących wykonywania pracy w danym miesiącu, w tym taka okoliczność jak nieobecność pracownika w pracy i powód tej nieobecności. W zakładach pracy(...) nieprawidłowo wyliczonego wynagrodzenia bez zgody pracownika. Dla odróżnienia takiej sytuacji od pozostałych przypadków potrąceń, Kodeks pracy posługuje się tu pojęciem odliczenia z wynagrodzenia. Jak...

 • Jak czytać notowania i policzyć rentowność obligacji?

  Rozważania na temat notowań i rentowności obligacji należałoby zacząć od najważniejszych elementów składowych tego instrumentu finansowego czyli: nominału, oprocentowania, terminu do wykupu, częstotliwości wypłat odsetek oraz ceny obligacji. Najczęściej spotykanym nominałem na rynku Catalyst jest 1000 zł, często pojawia się też 100 zł, rzadziej 10 000 zł lub 100 000 zł.

 • Jak w trudnym roku rozdawać premie i czego należy unikać?

  ...urabiali sobie ręce po łokcie, by pomóc firmom przetrwać trudne czasy, pozostała długa. Na zdjęciach: Zawody najbardziej odporne na recesję Na zdjęciach: Jak przekazać złą wiadomość? Na zdjęciach: Sześć sposobów na oszczędzanie pieniędzy w pracy Na zdjęciach: Jak radzić sobie z konfliktami w pracy? Pod względem rozdawania premii może być to najtrudniejszy rok...

 • Jak dbać o bezpieczeństwo naszych finansów w czasie wakacji?

  Kradzieże, nieautoryzowane użycie naszych dokumentów czy kart płatniczych, ale również i nasze zachowania finansowe są głównymi zagrożeniami w okresie wakacyjnym. Jak się przed nimi zabezpieczyć?

 • Aby otrzymać częściową emeryturę, nie trzeba będzie – tak jak w przypadku zwykłej emerytury– zwalniać się z pracy. Osoby, które zdecydują się na częściową emeryturę nie będą mieć żadnych ograniczeń finansowych dotyczących dorabiania – takich, jakie obowiązują w przypadku rent oraz wcześniejszych emerytur. Niezależnie od tego, jak wysokie będą zarobki i z jakiego tytułu (np. umowy o pracę...

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Rozbieranie "trzynastki" na czynniki pierwsze

  Czy dni nieobecności usprawiedliwionej, takie jak urlop okolicznościowy, opieka nad dzieckiem czy wezwanie pracownika do Wojskowej Komendy Uzupełnień, należy wliczyć do podstawy wymiaru trzynastej pensji?

 • Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniach komunikacyjnych

  Czy zawsze w razie szkody możemy liczyć na wypłatę odszkodowania? Niestety nie. Często nie zdajemy sobie sprawy, w jakich przypadkach pieniądze mogą nam zostać niewypłacone lub ich wysokość zostanie znacznie obniżona. Sprawdźmy, w jakich sytuacjach nasza polisa może okazać się bezużyteczna.

 • Od wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uwzględniania w podstawie wymiaru świadczeń chorobowych poszczególnych składników wynagrodzenia upłynęły już prawie 3 lata. W dalszym ciągu jednak zagadnienie to stwarza płatnikom składek sporo trudności. Powodem jest zarówno brak stosownych uregulowań w przepisach o wynagrodzeniu, jak i obowiązujące w danym zakładzie pracy niejednoznaczne zasady...

 • W przypadku gdy niezdolność do pracy zostanie spowodowana wypadkiem przy pracy, to osobie ubezpieczonej przysługuje tzw. świadczenie wypadkowe. Nie zawsze jednak jest możliwe automatyczne podjęcie jego wypłaty z funduszu wypadkowego. Zwykle bowiem prowadzone postępowanie powypadkowe przeciąga się w czasie, przez co uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy następuje już po wypłacie zwykłego świadczenia chorobowego.