• Informacje na temat:

  jak obnizyc rachunki za wode

Artykuły na temat: jak obnizyc rachunki za wode
 • Rachunki za energię to niemały wydatek w domowym budżecie. Jak zredukować takie opłaty? Skorzystaj z naszych rad.

 • Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?

  Rozpoczął się już sezon grzewczy. Home Broker podpowiada, na co warto zwrócić uwagę, gdy myślimy o obniżeniu rachunków za ciepło. Nieskomplikowane zabiegi niewielkim kosztem pozwolą oszczędzić trochę pieniędzy.

 • Jak kupować oszczędzając?

  ...jeszcze można zrobić, żeby rachunki były niższe? – Pamiętać o wyłączeniu telewizora i innych sprzętów z sieci zamiast zostawiać je w stanie „czuwania”. Używać energooszczędnych świetlówek, korzystać jak(...) i osz czędne. Jeśli kupi pani taki, w ciągu roku może pani znacząco obniżyć rachunki za prąd czy wodę. Koszt zakupu urządzeń energooszczędnych nie musi być dużo wyższy od tych o niższej klasie...

 • Nowe prawo wodne. Prezes GPW SA: Rodzina rocznie dopłaci za wodę ok. 100 zł

  Jeśli oprzeć się na danych zawartych w ustawie, można przyjąć, że czteroosobowa rodzina rocznie dopłaci za wodę ok. 100 zł - twierdzi Łukasz Czopik, prezes GPW SA, spółki zaopatrującej w wodę 3,5 mln mieszkańców.

 • Jak ograniczyć wydatki młodych rodziców?

  Dziecko to wielka radość, jednak nie da się ukryć, że jego posiadanie wiąże się też ze sporymi wydatkami. Podpowiadamy, jak gospodarować pieniędzmi, żeby wasz domowy bilans zawsze wychodził na plus.

 • Rachunki za ciepło możesz obniżyć o jedną trzecią

  Znaczną część pieniędzy wydawanych przez Polaków na utrzymanie nieruchomości pochłania rachunek za ogrzewanie. A wystarczy zmienić kilka przyzwyczajeń i koszty mogą spaść o jedną trzecią lub więcej.

 • Jak zatrzymać pieniądze w portfelu?

  ...! Przeanalizujmy rachunki za telefony, energię elektryczną czy wodę. Ich wysokość w znacznej mierze zależy od nas. Zmieńmy taryfę lub operatora, nie gotujmy całego czajnika wody na jedną herbatę i wyłączmy...

 • Senat chce na dwa lata usztywnić taryfy na dostarczanie wody

  Opłaty, jakie wprowadza Prawo wodne, nie mogą stanowić podstawy do zmiany taryf za dostarczenie wody oraz za odbiór ścieków od mieszkańców w 2018 i 2019 r. - to najważniejsza poprawka, jaką wczoraj poparli senatorowie do zmian Prawa wodnego. Zdaniem ekspertów, jeżeli nowe prawo wejdzie w życie hurtowa cena wody wzrośnie o ok. 20 proc., czyli 47 groszy za metr sześc.

 • Chciałabym kupić synowi komputer, jednak chociaż nie zarabiam źle, to pieniądze zawsze się jakoś rozchodzą. Zastanawiam się, co mogłabym zrobić, żeby coś zaoszczędzić? Aneta z Torunia...

 • Sześć sposobów na niższe rachunki za prąd

  Polskie gospodarstwo domowe płaci za energię elektryczną średnio 1200 zł rocznie, największym prądożercą jest w większości domów lodówka. Home Broker podpowiada, jak za pomocą kilku prostych kroków obniżyć rachunki i oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.