• Informacje na temat:

  jak ocieplić poddasze

Artykuły na temat: jak ocieplić poddasze
 • Aż 3,5 mln polskich domów trzeba ocieplić?

  Trwająca zima jest przyjazna dla właścicieli oraz najemców lokali i domów, bo stosunkowo wysoka temperatura nie generuje dużych kosztów ogrzewania. Przychylna aura nie oznacza jednak, że problem niedostatecznego ocieplenia budynków mieszkalnych chwilowo stał się mniej ważny.

 • Dach czterospadowy - ile kosztuje?

  Dach czterospadowy jest popularnym zwieńczeniem domów jednorodzinnych. Jego wygląd pasuje zarówno do budynków nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Dobrze zaprojektowany i odpowiednio wykonany zapewni wysoki komfort użytkowania poddasza oraz atrakcyjny wygląd domu.

 • Czy da się samodzielnie wybudować dom za 180 000 zł?

  Koszty budowy domów jednorodzinnych są dość wysokie. Dlatego wielu inwestorów szuka sposobu na ograniczenie wydatków inwestycyjnych. Jednym z nich może być samodzielna budowa domu systemem gospodarczym. Przy dużym nakładzie pracy własnej można liczyć na poczynienie odczuwalnych oszczędności. Zobaczmy więc, czy jest możliwe wybudowanie domu z poddaszem użytkowym (pow. użytkowa 140 m2) do stanu

 • Budowa domu kosztuje tyle, co mieszkanie w Warszawie

  Ponad 360 tysięcy złotych - tyle, jak wyliczył Lion's Bank, przeciętnie trzeba wydać na budowę domu jednorodzinnego w Polsce. Całkowity koszt budowy zależy przede wszystkim od rodzaju i wielkości domu, a także zastosowanych technologii i użytych materiałów.

 • Tego nie da się zepsuć, a jednak...

  Chyba każdy z czytelników słyszał kiedyś o głupich błędach wykonywanych podczas prac remontowo budowlanych. Jedne wywołują uśmiech na twarzy, inne przywołują na myśl mniej cenzuralne określenia. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka ciekawych historyjek, które zobrazują fachowość niektórych wykonawców.

 • Koszty budowy domu na rok 2017 - sprawdzamy najpopularniejsze projekty

  Styczeń to okres, w którym największa liczba przyszłych inwestorów rozpoczyna planowanie budowy domu. Spraw do załatwienia jest bardzo dużo - wybór i zakup odpowiedniej działki, wszystkie formalności przed rozpoczęciem budowy, wybór projektu, odpowiedniej ekipy budowlanej, wybór i zakup materiałów budowlanych czy w końcu wykończenie i wyposażenie budynku. Jednak jedna kwestia jest szczególnie istotna - kosztorys całego przedsięwzięcia i realne oszacowanie swoich możliwości finansowych. Aby...

 • Materiały izolacyjne (cz. 3): Styropian, wełna czy korek?

  Czym ocieplić dom? Styropianem, wełną szklaną czy mineralną? Jakie są zalety najpopularniejszych materiałów izolacyjnych, kiedy warto zainwestować w nietypowe rozwiązania?

 • Jak zaoszczędzić ponad trzy tysiące złotych na ogrzewaniu domu?

  Nawet trzy i pół tysiąca złotych rocznie można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu właściwie go ocieplając - obliczyli eksperci zajmujący się produkcją izolacji. Impulsem do tych kalkulacji były trwające nieustannie od kilku dni mrozy i wciąż rosnące ceny energii.

 • Dzięki dopłatom oszczędzisz nawet 3000 zł

  24 stycznia br. Ministerstwo Środowiska zapowiedziało możliwość dopłat na termomodernizację budynków indywidualnych. Eksperci już obliczyli, ile będzie można zaoszczędzić dzięki wsparciu rządu ocieplając dom, a także o ile zmniejszą się rachunki za ogrzewanie, kiedy w dobrze ocieplonym domu już zamieszkamy.

 • Konstrukcja dachu (cz. 1): Rodzaje dachów

  Dach dwuspadowy, czterospadowy, mansardowy a może stropodach? Jakie są cechy poszczególnych konstrukcji?