• Informacje na temat:

  jak odczytywać rachunek za prąd

Artykuły na temat: jak odczytywać rachunek za prąd
 • Coraz częściej podpisujemy nowe, korzystniejsze umowy z operatorami sieci komórkowej czy telewizji kablowej. W ten sam sposób możemy traktować dostawcę prądu. Nie ma bowiem obowiązku korzystać z usług firmy, która od lat dostarcza nam energię.

 • Pierwszy krok do cywilizacyjnego przełomu

  O elektrycznych samochodach w polskich miastach, gniazdkach w każdym garażu i inteligentnych licznikach z jedną fakturą za prąd mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski. - Polacy w stuzłotowym rachunku za prąd dopłacają kilkanaście złotych do OZE - przypomina minister Tchórzewski.

 • Inteligentne liczniki prądu już w fazie testów. Dzięki nim mają spaść ceny

  W fazę testów weszły już prace nad wprowadzeniem w Polsce inteligentnych sieci energetycznych, czyli inteligentnych liczników prądu, ciepła czy gazu, które pozwalają m.in. na ich zdalne odczytywanie. - Badamy, na ile wypracowane rozwiązania są korzystne dla wszystkich graczy na rynku, a przede wszystkim dla klientów - mówi Marek Woszczyk, prezes Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z przepisami

 • FK: Rynek energii wymaga od konsumentów większej wiedzy

  Konsumenci powinni być coraz bardziej świadomi regulacji i swoich praw, aby korzystać na liberalizacji rynku energii - ocenia Federacja Konsumentów. Według niej konsumenci, zmieniając sprzedawcę prądu, często dają się oszukiwać.

 • Ryzyko blackoutu i rosnące koszty energii poruszyły branżę

  Wystąpienie szefa brytyjskiego Office of Gas and Electricity Markets, brytyjskiego regulatora rynku energii, wywołało spore poruszenie w branży. Charakterystyczne jest to, że niemal każdy odczytuje ostrzeżenia szefa Ofgem jako argument na własną korzyść.