• Informacje na temat:

  jak odzyskać pieniądze od dlużnika

Artykuły na temat: jak odzyskać pieniądze od dlużnika
 • Ktoś pożyczył od ciebie pieniądze i nie oddaje? Od miesiąca ściganie dłużników stało się dużo prostsze!

 • Dziesiątki tysięcy rodziców lekceważą swój obowiązek alimentacyjny. Uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów to coraz większy problem społeczny. Niepłacenie zasądzonych kwot to okradanie własnego dziecka, za które grozi nawet kara więzienia.

 • Bezkarny dłużnik alimentacyjny

  ...w gości”. Na razie w takich sytuacjach jestem bezradny. TS: Właśnie, jak kombinują dłużnicy? RD: Przepisują majątek na rodziców, nowe partnerki, rodzeństwo. Zatrudniają się na 1/8 etatu, a pieniądze za(...) ujawnić przede mną majątku. To ma się zmienić. Za kłamstwa i krętactwo będzie grozić jemu i osobom przesłuchiwanym przeze mnie do czterech lat więzienia. Może to ułatwi dzieciom odzyskać pieniądze...

 • Pożyczasz pieniądze rodzinie? Sprawdź, co musisz wiedzieć

  Pożyczanie od rodziny lub znajomych to wciąż bardzo popularny sposób uzupełniania braków finansowych. W skali całego społeczeństwa odsetek osób korzystających z pożyczki w rodzinie wynosi 11,3 proc.

 • Pracodawca nie przelewa wypłaty w terminie? Znajomy zwleka z oddaniem długu? Podpowiadamy, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

 • Przeterminowane faktury? Szybkie działanie pozwala odzyskać pieniądze

  Nierzetelny kontrahent, który nie płaci za dostarczone towary lub zrealizowane usługi może przytrafić się każdemu przedsiębiorcy. W podobnej sytuacji warto pamiętać, że czym wcześniej podejmie się odpowiednie kroki zaradcze, tym większe szanse na odzyskanie pieniędzy.

 • ...✔Wynagrodzenie za pracę Porozmawiaj szczerze z pracodawcą, być może ma przejściowe kłopoty finansowe i zamierza wypłacić ci pieniądze z opóźnieniem. Jeśli szef cię zbywa, złóż w sekretariacie(...) twoje wezwanie nie odnosi skutku. W skardze podaj swoje prawdziwe dane. Napisz, od kiedy nie dostajesz wypłaty, jak często zdarzają się opóźnienia itp. Jeśli kontrola potwierdzi twój zarzut, inspektor...

 • Koniec z miganiem się od wypłacania rent. Będą traktowane jak alimenty

  Odzyskane od dłużnika pieniądze w pierwszej kolejności przeznaczane będą na spłatę nie tylko alimentów, lecz także świadczeń m.in. dla ofiar błędów medycznych.

 • ...prawda za to zapłacić, ale jeśli postępowanie komornika będzie skuteczne i uda się odzyskać pożyczone pieniądze, to wszystkie koszty poszukiwań obciążą dłużnika. A komornik może wiele: pytać w bankach...

 • Dłużnicy alimentacyjni przyparci do muru. Coraz więcej pieniędzy trafia do funduszu

  Do gmin trafia coraz więcej pieniędzy od rodziców, którzy unikali płacenia na dzieci. To efekt zaostrzenia przepisów dotyczących ścigania za to przestępstwo.