• Informacje na temat:

  jak odzyskać pieniądze z ofe

Artykuły na temat: jak odzyskać pieniądze z ofe
 • Nasz majątek to wszystko, co zgromadzimy za życia: nieruchomości, pieniądze, ale także… środki w banku, OFE, ZUS. Jak tym rozporządzić?

 • Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Autorzy Planu Budowy Kapitału boją się, że gdyby dać nam możliwość natychmiastowego przeniesienia pieniędzy z OFE/funduszy inwestycyjnych do innych instytucji, to byśmy z niej skorzystali. To by oznaczało natychmiastowy kres OFE/FI.

 • Straciłaś pieniądze, bo oszuści podszywający się pod twój bank opróżnili twoje konto? Wyjaśniamy, jak skutecznie walczyć o to, by bank...

 • Rząd: 75 proc. pieniędzy z OFE na III filar

  Rząd rekomenduje przeznaczenie pozostałych w Otwartych Funduszach Emerytalnych pienuiędzy w 25 proc. na Fundusz Rezerwy Demograficznej i w 75 proc. na Indywidualne Konta Emerytalne. Rząd przyjął je w trybie obiegowym w ostatnich dniach 2016 r.

 • ...„Wybrać ZUS czy OFE? A może kupić złoto? Chyba lepsza byłaby lokata w banku! Tylko skąd pewność, że bank nie padnie...?” – takie pytania zadaje sobie wielu Polaków, którzy martwią się o finansową przyszłość.

 • Likwidacja OFE zmieni nie tylko rynek długu

  Wszystko wskazuje na to, że planowana likwidacja funduszy emerytalnych nie spowoduje wielkiego wstrząsu na giełdzie, którego obawiano się w związku z przejęciem przez rządowe agendy akcji prywatnych spółek. Jednak państwo stanie się właścicielem obligacji firm o wartości ponad 9 mld zł, a rynek papierów korporacyjnych odczuje brak OFE.

 • Pani Marzena wróciła z dłuższego pobytu za granicą. Odłożyła sporą sumkę, zastanawiała się, jak by tu ją zainwestować… Reklama w internecie...

 • Sprawdź, czy u byłego pracodawcy nie zostały Twoje oszczędności emerytalne

  Przy zmianie pracy Polacy niejednokrotnie zapominają o swoich oszczędnościach zgromadzonych w pracowniczych programach emerytalnych. Co się dzieje z pieniędzmi pozostawionymi w programie, który prowadzi były pracodawca? Jak je odzyskać?

 • .... Składki na subkoncie W punkcie 4.: podana jest wysokość składek, jakie dana osoba zgromadziła na subkoncie, czyli w II filarze. Przypominamy, że subkonto mają osoby, które kiedykol- wiek należały do OFE(...) przygotował. To tak zwana hipotetyczna emerytura. Objaśniamy – najprościej jak się da, informacje rozsyłane przez ZUS. Czytając list, pamiętaj: 1. aby się upewnić, czy twój pracodawca opłacił składki...

 • Fundusze wygrywają z ZUS-em. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki. Decyzję o przejściu z OFE do ZUS podjęło 477 osób, 7 proc. Część deklaracji o zapisie do OFE mogli złożyć obecni członkowie OFE, którzy chcą zmienić fundusz.