• Informacje na temat:

  jak odzyskac podatek

Artykuły na temat: jak odzyskac podatek
 • ...zapłacony podatek, ale tylko, gdy spełnione są łącznie trzy warunki. Spadkodawca zmarł 1.01.2007 roku lub później. Postanowienie sądu stwierdzające nabycie spadku uprawomocniło się od 1.01.2007 r. do 31.12. 2008 roku. Zapłaciłaś podatek, bo nie dotrzymałaś terminu? Złóż wniosek o wznowienie postępowania podatkowego i uchylenie decyzji ustalającej wysokość zobowiązania podatkowego. Urząd zwróci...

 • Kto nadpłaci nie więcej niż 100 tys. zł VAT lub akcyzy, będzie mógł odzyskać zawyżony podatek, nawet gdyby jego ciężar przerzucił już na klientów.

 • ZUS, urząd skarbowy, komornik mogą się mylić. A ty możesz bronić się przed decyzjami urzędników i to skutecznie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

 • TSUE - Włochy muszą odzyskać podatek od Kościoła

  Państwo włoskie musi odzyskać gminny podatek od nieruchomości, niezapłacony przez Kościół katolicki i organizacje non-profit - orzekł we wtorek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, uchylając w ten sposób decyzję KE i własne orzeczenie z 2016 r.

 • Systematycznie fiskus zmniejsza możliwości odpisu od podatku. Obecnie ustawodawca pracuje nad zmianami w ulgach budowlanej i remontowej. Sprawdź, jak możesz ją wykorzystać w tym roku. Skąd ta ulga? Ulgą podatkową objęte są materiały budowlane, które przed 1 maja 2004 r. (wstąpienie do Unii Europejskiej) były obłożone 7% podatkiem VAT, a po tej dacie podatek ten wzrósł do...

 • MF: Ponad 9,5 mln zł należnych podatków odzyskał Skarb Państwa od firmy medycznej

  Ponad 9,5 mln zł należnych, zaległych podatków zapłaciła po kontroli Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego firma wytwarzająca wyroby medyczne - podało Ministerstwo Finansów w środowym komunikacie.

 • Należy pamiętać, że taki składnik wynagrodzenia został już opodatkowany i pracodawca odprowadził z tego tytułu zaliczkę na podatek. W takiej sytuacji pracownik staje przed problemem prawidłowego(...) i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy ich wysokość została z góry ustalona, a ponadto świadczenia pieniężne ponoszone za pracownika, jak również wartość innych nieodpłatnych świadczeń lub świadczeń...

 • Czy parkiet odzyska blask?

  Społeczeństwo ma postrzegać rynek kapitałowy jako bezpieczne miejsce do inwestowania - zapowiada nowa prezes polskiej giełdy. Czy GPW potrzebuje rządowej strategii?

 • ..., niespodziewanej wizyty czy awarii jakiegoś sprzętu AGD lub RTV. Pieniądze przeciekają mi przez palce – skarży się pani Bożena (45) z Kraśnika. Nawet nie pamiętam, na co w zeszłym tygodniu tyle wydałam – dziwi się(...) odpisać sobie od podstawy opodatkowania 4 750,80 zł – dzięki temu zapłaci nawet o 850 zł niższy podatek od dochodów osobistych. Z kolei wpłaty do IKE (w tym roku limit wpłat wynosi 11 877 zł) wiążą...

 • Nadpłacony VAT - jak odzyskać?

  Zgodnie z art. 87 ust. 2 Ustawy o podatku od towaru i usług przedsiębiorca, który wykazał w danym okresie rozliczeniowym wyższą kwotę podatku naliczonego od podatku należnego, może ubiegać się o zwrot nadpłaty podatku VAT na rachunek bankowy. Jednak nowelizacja ustawy z dnia 1 stycznia 2017 r. wprowadziła nowe uregulowania dotyczące zwrotu nadpłaconego podatku.