• Informacje na temat:

  jak ogłosić bankructwo

Artykuły na temat: jak ogłosić bankructwo
 • Problemy ze spłatą długów ma w Polsce ponad 2,3 mln osób, a ich zobowiązania przekraczają 40 mld zł. Sprawdź, jak możesz wydostać się ze spirali zadłużenia. Od 1 stycznia jest to łatwiejsze!

 • Bankructwo Argentyny już 8 raz

  Władze Argentyny poszukują chętnych na zakup obligacji, które kraj przestał spłacać. Od 30 lipca jest w stanie niewypłacalności, bo władze nie zgodziły się na wykonanie wyroku sądu i zwrócenie 1,5 mld USD funduszom, nazywanym w Buenos Aires "sępami". To już 8. bankructwo kraju w ostatnich 200 latach, dlatego rynki finansowe pozostają spokojne.

 • Jak się wydobyć ze spirali długów?

  .... spiralę zadłużenia. Łączne raty miesięczne, jakie powinni spłacać, są równe ich dochodom albo nawet je przewyższają. Żeby regulować należności, biorą nowe pożyczki, a ich zadłużenie jest coraz większe. W końcu stają pod ścianą i przestają spłacać swoje długi. Co robić, by do takiej sytuacji nie dopuścić i jak sobie radzić, gdy znajdziemy się w pętli zadłużenia? Negocjuj W przypadku kłopotu ze...

 • Upadłość konsumencka: Rośnie liczba bankructw w Polsce

  W naszym kraju rośnie liczba bankructw prywatnych. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy sądy orzekły 600 upadłości konsumenckich. Tymczasem w ostatnich pięciu latach takich upadłości było 100.

 • Dwa tygodnie temu sąd ogłosił likwidację firmy Gant. To największe bankructwo dewelopera, które do tej pory miało miejsce w Polsce. Setki osób straciło swoje pieniądze. Wyjaśniamy jak się przed tym uchronić...

 • Jak uniknąć najboleśniejszego bankructwa?

  Może się zdarzyć, że sąd oddali wniosek o upadłość, wtedy rozwiązaniem jest zamknięcie działalności gospodarczej, a następnie złożenie wniosku o upadłość konsumencką. I wówczas upadłość konsumencka daje możliwość oddłużenia się. W innej sytuacji są przedsiębiorcy prowadzący małe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

 • Strategia wynagrodzeń, która doprowadziła do bankructwa banki z Wall Street

  Z pozoru nic nie zapowiadało kłopotów. W 2006 roku spółka odnotowała piąty z kolei rok rekordowych zysków, przekraczając granicę 2 miliardów dolarów. Jak pisał w 2007 roku, w liście do akcjonariuszy(...) swoich menedżerów brał pod uwagę tak znakomite wyniki jak (między innymi): * wzrost przychodów o 10 proc., * wzrost zysku o 5 proc., * zwrot z kapitału (ROE) na poziomie 20,8 proc., * pełne sukcesów...

 • Przybywa Polaków zdecydowanych na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Osobiste bankructwo bywa jedynym sposobem na pozbycie się dużych i przeterminowanych zobowiązań.

 • Planuję wybrać się z mężem i dwójką małych dzieci na zagraniczne wczasy. Trochę się obawiam, bo tyle się mówi o plajtujących biurach turystycznych. Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, by nie stracić pieniędzy? Anna C. z Brzezin.

 • W tym roku 10 proc. więcej firm ogłosi bankructwo. To często indywidualny dramat dla przedsiębiorcy.