• Informacje na temat:

  jak ogłosić bankructwo osoby prywatnej

Artykuły na temat: jak ogłosić bankructwo osoby prywatnej
 • Na czym polega upadłość konsumencka

  Z możliwości ogłoszenia upadłości (bankructwa), czyli pozbycia się długów, od lat korzystają osoby prywatne w krajach Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce takie przepisy wprowadzono 5 lat temu.

 • Upadłość konsumencka: Rośnie liczba bankructw w Polsce

  W naszym kraju rośnie liczba bankructw prywatnych. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy sądy orzekły 600 upadłości konsumenckich. Tymczasem w ostatnich pięciu latach takich upadłości było 100.

 • .... osób). W Polsce  osoby prywatne faktyczną możliwość ogłoszenia upadłości mają od dwóch lat. W ubiegłym roku zdecydowało się na to ponad 5 tys. osób. A liczba ta – zdaniem ekspertów – będzie nawet 10(...) wierzycieli (osoby lub firmy, u których jesteśmy zadłużeni). Musi zostawić nam rzeczy wyłączone spod egzekucji komorniczej: np. ubranie, rzeczy niezbędne w gospodarstwie domowym czy do pracy zarobkowej...

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Praca przy zbiorach pieczarek

  ...(Gelderland). - Zajęcie to wymaga sporego wysiłku, a to ze względu na coraz wyższe normy narzucane pracownikom przez hodowców - podkreśla Ania. - Wiele zależy od tego do jakiej pieczarkarni się trafi(...). - Pracodawcy i pośrednicy kusząc wysokimi zarobkami pomijają w ogłoszeniach normy, jakie należy wyrobić, by osiągnąć określoną stawkę. Najczęściej jest to 30-35 kg zebranych grzybów w ciągu godziny...

 • Terra incognita Polonia. W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nigdy nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie

 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  ...spowodować obniżenie jakości usług, gdyż dostęp do niego będą miały osoby gorzej kwalifikowane. W dodatku proces otwierania jest skomplikowany z uwagi na specyfikę poszczególnych zawodów. Osoby, nie(...) z gazetami, elektryk, technik dźwięku, właściciel prywatnej szkoły, sprzedawca wyrobów tytoniowych, producent i sprzedawca broni, fryzjer, prywatny detektyw, pracownik portu, agent nieruchomości...

 • Życie ukryte za testamentem

  Potoczna, szkolna wiedza o szwedzkim chemiku i filantropie zawęża się do wynalezienia dynamitu oraz patronowania największym osiągnięciom naukowym i literackim. To, co dziś wydaje się ponadczasowe, samemu twórcy przyszło z trudem i narodziło się w bólu. Zastanawiając się nad jej fenomenem warto poznać życiorys jej fundatora, który - podobnie jak coroczne werdykty - wzbudza wiele kontrowersji.

 • Wybory w USA: Dolar będzie zwycięzcą?

  Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mają duży wpływ na wyceny światowych aktywów. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa spowodowałaby silny, negatywny impuls na rynkach akcji i byłaby niekorzystna dla światowego handlu. Zdaniem Kamila Maliszewskiego z Domu Maklerskiego mBanku zarówno zwycięstwo kandydata republikanów, jak i Hillary Clinton powinno umocnić dolara.

 • Gwałtowny wzrost zadłużenia - tak zaczynał się kryzys sprzed dekady

  Ostatnio minęło 10 lat od momentu rozpoczęcia największego kryzysu finansowego od czasu Wielkiej Depresji z 1929 r. Powszechnie za początek krachu uważa się upadek banku Lehmann Brothers we wrześniu 2008 r., ale rynek załamał się już latem 2007 r. Dziś długi Amerykanów biją rekordy wysokości. Czy taki rozwój sytuacji powinien nas niepokoić? - zastanawia się Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający BGŻOptima.