• Informacje na temat:

  jak ogłosić bankructwo osoby prywatnej

Artykuły na temat: jak ogłosić bankructwo osoby prywatnej
 • Na czym polega upadłość konsumencka

  Z możliwości ogłoszenia upadłości (bankructwa), czyli pozbycia się długów, od lat korzystają osoby prywatne w krajach Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce takie przepisy wprowadzono 5 lat temu.

 • Upadłość konsumencka: Rośnie liczba bankructw w Polsce

  W naszym kraju rośnie liczba bankructw prywatnych. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy sądy orzekły 600 upadłości konsumenckich. Tymczasem w ostatnich pięciu latach takich upadłości było 100.

 • .... osób). W Polsce  osoby prywatne faktyczną możliwość ogłoszenia upadłości mają od dwóch lat. W ubiegłym roku zdecydowało się na to ponad 5 tys. osób. A liczba ta – zdaniem ekspertów – będzie nawet 10(...) wierzycieli (osoby lub firmy, u których jesteśmy zadłużeni). Musi zostawić nam rzeczy wyłączone spod egzekucji komorniczej: np. ubranie, rzeczy niezbędne w gospodarstwie domowym czy do pracy zarobkowej...

 • To pożyczki w gotówce najczęściej prowadzą do upadłości

  W ubiegłym roku upadłość konsumencką ogłosiło 6,5 tys. osób. Wbrew temu co można byłoby sądzić, to nie kłopoty z kredytem mieszkaniowym zmuszają do tak ostatecznych decyzji. Najczęstszym winowajcą są pożyczki konsumpcyjne.

 • Praca przy zbiorach pieczarek

  ...(Gelderland). - Zajęcie to wymaga sporego wysiłku, a to ze względu na coraz wyższe normy narzucane pracownikom przez hodowców - podkreśla Ania. - Wiele zależy od tego do jakiej pieczarkarni się trafi(...). - Pracodawcy i pośrednicy kusząc wysokimi zarobkami pomijają w ogłoszeniach normy, jakie należy wyrobić, by osiągnąć określoną stawkę. Najczęściej jest to 30-35 kg zebranych grzybów w ciągu godziny...

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Gospodarka rozwija się szybciej, gdy dostęp do zawodu jest łatwiejszy

  ...spowodować obniżenie jakości usług, gdyż dostęp do niego będą miały osoby gorzej kwalifikowane. W dodatku proces otwierania jest skomplikowany z uwagi na specyfikę poszczególnych zawodów. Osoby, nie(...) z gazetami, elektryk, technik dźwięku, właściciel prywatnej szkoły, sprzedawca wyrobów tytoniowych, producent i sprzedawca broni, fryzjer, prywatny detektyw, pracownik portu, agent nieruchomości...

 • Terra incognita Polonia. W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nigdy nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie

 • Życie ukryte za testamentem

  Potoczna, szkolna wiedza o szwedzkim chemiku i filantropie zawęża się do wynalezienia dynamitu oraz patronowania największym osiągnięciom naukowym i literackim. To, co dziś wydaje się ponadczasowe, samemu twórcy przyszło z trudem i narodziło się w bólu. Zastanawiając się nad jej fenomenem warto poznać życiorys jej fundatora, który - podobnie jak coroczne werdykty - wzbudza wiele kontrowersji.

 • Wybory w USA: Dolar będzie zwycięzcą?

  Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mają duży wpływ na wyceny światowych aktywów. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa spowodowałaby silny, negatywny impuls na rynkach akcji i byłaby niekorzystna dla światowego handlu. Zdaniem Kamila Maliszewskiego z Domu Maklerskiego mBanku zarówno zwycięstwo kandydata republikanów, jak i Hillary Clinton powinno umocnić dolara.