• Informacje na temat:

  jak oglosic upadlosc firmy

Artykuły na temat: jak oglosic upadlosc firmy
 • ...wierzycieli (osoby lub firmy, u których jesteśmy zadłużeni). Musi zostawić nam rzeczy wyłączone spod egzekucji komorniczej: np. ubranie, rzeczy niezbędne w gospodarstwie domowym czy do pracy zarobkowej(...), do gospodarczego wydziału upadłościowego. Formularz wniosku można pobrać ze strony internetowej: wniosekoupadlosckonsumencka.com. Opłata sądowa od wniosku: 30 zł. Po ogłoszeniu upadłości...

 • Co trzecia młoda firma upada w ciągu pierwszego roku

  W I półroczu 2017 roku ogłoszono informacje o niewypłacalności 418 przedsiębiorstw - wynika z analizy Euler Hermes. To 15-proc. wzrost względem I połowy 2016 roku. Upadają zwykle młode firmy: po pierwszym roku działalności upada 30 proc., a po pięciu latach - 70 proc. małych i średnich firm.

 • Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Fabryki Maszyn Tarnów

  Tarnowski sąd ogłosił we wtorek upadłość likwidacyjną Fabryki Maszyn Tarnów. Z wnioskiem takim wystąpił do sądu niemiecki właściciel firmy, która zatrudnia około 200 pracowników.

 • Czarterowe linie lotnicze Monarch Airlines ogłosiły w nocy z niedzieli na poniedziałek upadłość, gdy rozmowy o pakiecie ratunkowym dla zmagającej się z problemami finansowymi firmy zakończyły się niepowodzeniem.

 • ​Sąd ogłosił upadłość fabryki Autosan z Sanoka

  ...równoznaczne z tym, że zarząd firmy nie może już działać - wyjaśnił prezes sądu w Krośnie. Jak powiedziała przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Autosanie, Ewa Latusek, związkowcom zależało na szybkiej(...) elektromagnetyczne, części do szynobusów czy elementy dla wojska. Wniosek o upadłość zgłosił zarząd spółki 19 września. Jak wyjaśniono w wydanym wówczas oświadczeniu, nie było możliwości dalszego finansowania...

 • Upadłość firmy nie musi oznaczać wejścia syndyka

  Od 1 stycznia 2016 r. zmienia się prawo upadłościowe. Przedsiębiorca, którego firma zmierza nieubłaganie ku bankructwu, nie będzie musiał czekać na wyprzedanie całego jej majątku przez syndyka. Aby zaspokoić wierzycieli, będzie można skorzystać z dwóch nowych instytucji: układu w upadłości i przygotowanej likwidacji.

 • ...jego wierzyciele (osoby lub firmy, którym jest winien pieniądze). Sprawy te prowadzą niektóre wydziały gospodarcze sądów rejonowych. Gdzie powinien być złożony wniosek dowiemy się w najbliższym sądzie(...) i zastawów rejestrowych). - Wskazanie okoliczności, które uzasadniają wniosek (opis tego, jakie wydarzenia bądź zawarte umowy doprowadziły do niewypłacalności). Do wniosku trzeba dołączyć dowody, które...

 • Upadłość konsumencka popularniejsza

  Coraz większym zainteresowaniem cieszą się obowiązujące od kilku lat przepisy o tzw. upadłości konsumenckiej. Zdaniem ekspertów samą procedurę można przejść indywidualnie.

 • Upadłość - i co dalej?

  ...z przejęciem firmy przez innego wierzyciela, nie stanowi podstawy do rozwiązania umowy. Dopiero kiedy sąd upadłościowy wyda stosowne ogłoszenie, w tym samym dniu ustaje ochrona dla kobiet w ciąży i matek(...) wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi przebywającemu na urlopie wychowawczym od dnia jego udzielenia do czasu zakończenia. Wyjątkiem, podobnie jak w przypadku ciąży i urlopu macierzyńskiego, jest...

 • Dlaczego fiskus wykreśla firmy w upadłości z rejestru VAT

  Uszczelnianie systemu podatku VAT zatacza coraz szersze kręgi. Obowiązujące od 1 stycznia br. przepisy ustawy VAT zakładają m.in. wzmożoną weryfikację przedsiębiorców zgłaszających się do rejestru podatników VAT oraz już zarejestrowanych podatników.