• Informacje na temat:

  jak ograniczyć koszty w firmie

Artykuły na temat: jak ograniczyć koszty w firmie
 • Rosnące koszty pracy wyraźnie wpłyną na działalność firm IT w Polsce

  ...odgrywać będą rosnące koszty pracy, co związane jest z nieustającą presją płacową i oczekiwanymi zmianami w pobieraniu składek ZUS od 2019 roku. Analitycy Haitong Bank wymieniają ponadto rozwój przetargów IT w takich segmentach jak publiczny, zdrowotny i wojskowy, związanych z finansowaniem UE. Nie mniej ważnym dla polskiego rynku okaże się wydajność siły roboczej. Faworytem analityków w sektorze IT...

 • Polscy naukowcy pomogą obniżyć koszty wydobycia ropy i gazu

  Coraz częściej firmy sięgają po rozwiązania autorstwa polskich naukowców.

 • Od pół roku obowiązują przepisy, które miały ograniczyć nadużycia nieuczciwych firm pożyczkowych. Ale wciąż klienci są naciągani na koszmarnie wysokie koszty pożyczek. Na co uważać, by nie wpaść w długi na lata?

 • Obowiązująca od 11 marca tzw. nowa ustawa antylichwiarska miała ograniczyć koszty chwilówek. Każdy kto spodziewał się jednak tańszych pożyczek mógł poczuć się zawiedziony. Wielu pożyczkodawców działających online zmieniło bowiem ceny chwilówek na wyższe i to wszystko zgodnie z prawem!

 • Czarne chmury nad transportem. Blisko 80 proc. firm ma trudności

  .... Według ostatnich badań rynkowych w Polsce, zawód kierowcy od kilku lat znajduje się w pierwszej trójce najczęściej poszukiwanych profesji [1]. Jedną z przyczyn takiej sytuacji są wysokie koszty(...) przetwórczego i produkcyjnego, a także znacząco ograniczyć możliwość eksportu towarów, finalnie pogarszając bilans handlowy Polski. Szczególnie może na tym ucierpieć eksport do Niemiec, czyli...

 • Nawet osoby, które niezbyt często korzystają z usług kurierskich wiedzą, że koszty wysyłki mogą niejednokrotnie przekroczyć wartość przedmiotu wysyłki. Co zrobić, by je obniżyć?

 • Polska - Niemcy: Koszty prowadzenia firmy

  ...niemieckiego, albo w Polsce i świadczyć potem tzw. usługi transgraniczne. Dla początkujących w biznesie bardzo ważne są koszty stałe prowadzenia firmy, w tym zwłaszcza wysokość obowiązkowych składek(...) składki od podstawy opodatkowania, czyli wliczyć sobie w koszty. Ostatecznie, przy założeniu że będziemy osiągali dochody a nie straty, faktyczne nasze koszty na rzecz ZUS-u wyniosą 517,68 zł. Te...

 • Jaka firma jest idealnym kandydatem do bankructwa?

  Początkująca firma często popełnia wszystkie błędy, które tylko są możliwe do zrobienia - zwraca uwagę ekspert z eFaktor.

 • Koszty życia wciąż rosną, liczba rachunków też nie maleje! Jak i gdzie szukać oszczędności? Sposobem może być zawarcie nowej umowy.

 • Jaki koszt naruszenia ochrony danych w firmie?

  Średni koszt naruszenia ochrony danych, według instytutów badawczych, może wahać się od 200 tysięcy do 3,6 miliona dolarów uważają analitycy firma F-Secure.