• Informacje na temat:

  jak opłacać abonament rtv

Artykuły na temat: jak opłacać abonament rtv
 • Jeżeli jakiś czas temu zarejestrowałaś telewizor lub odbiornik radiowy, a mimo to nie opłacałaś abonamentu i masz zaległości, licz się z tym, że wkrótce...

 • Po emerytach czas na firmy niepłacące abonamentu RTV

  Wpływy z daniny na rzecz mediów publicznych rosną, lecz to nie poprawi ich sytuacji. Trzeba zmusić do płacenia przedsiębiorców, którzy nadal są poza kontrolą - przyznają decydenci.

 • Płacić, nie płacić? Abonament za radio i telewizję już od wielu lat wzbudza dużo emocji. Czy będą wreszcie jasne uregulowania w sprawie tej opłaty? Właśnie rząd przygotowuje rozwiązania prawne. Plany są takie, by były przyjęte w bieżącym roku.

 • K. Czabański: Trwają prace nad uszczelnieniem abonamentu

  Trwają przygotowania do uszczelnienia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Jak mówił w radiowej Trójce przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, najpoważniejszym z rozważanych wariantów jest wprowadzenie zwolnienia z abonamentu dla osób, które udowodnią, że nie posiadają odbiornika.

 • Nigdy nie zawracałaś sobie głowy abonamentem? Sprawdź, czy jesteś wśród osób, które po wprowadzeniu nowych regulacji mogą za to zapłacić karę.

 • Krzysztof Czabański: Uszczelnienie poboru abonamentu prawdopodobnie od nowego roku

  Projekt nowelizacji ustawy dot. abonamentu RTV, której celem ma być uszczelnienie poboru tych opłat, trafi do Sejmu najpóźniej na przełomie października i listopada. Od stycznia przyszłego roku nowela powinna wejść w życie - poinformował przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

 • Od kilku lat mam telewizję kablową, regularnie płacę rachunki. Publicznych stacji w zasadzie nie oglądam. Czy to prawda, że mimo to powinnam uiszczać także abonament RTV? – pyta Anna M. z Mińska Maz.

 • Abonament czy opłata audiowizualna? Składka na media narodowe w pytaniach i odpowiedziach

  Analizujemy projekt ustawy o składce audiowizualnej. Nowy abonament radiowo-telewizyjny ma być ściągany od każdego licznika energii elektrycznej. Ale z pewnymi wyjątkami. Kto zostanie zwolniony z obowiązku i jak będzie wyglądał proces egzekucji? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące powszechnej opłaty na TVP i Polskie Radio.

 • Kłopoty z płatnościami: jak sobie z nimi poradzić?

  ...świadczącą o trudnej sytuacji finansowej i rodzinnej. Urząd gminy ma jeden miesiąc na rozpatrzenie twojej prośby. Może jednak zażądać złożenia dodatkowych dokumentów. Abonament RTV Nawet jeśli płacisz za telewizję kablową, nie zwalnia cię to z abonamentu RTV. Trzeba go płacić po zarejestrowaniu odbiornika. Wezwanie do zapłaty: Jeśli je otrzymałaś, napisz wniosek o umorzenie zaległości na adres...

 • Bez podwyżki abonamentu rtv w 2017 roku

  Jak poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, od 1 stycznia 2017 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,70 zł miesięcznie. Opłata nie ulega zmianie w stosunku do roku 2016. Co istotne, płacąc abonament za cały rok z góry, uzyskuje się 10 proc. rabatu. Aby uzyskać rabat, opłatę