• Informacje na temat:

  jak otworzyć biznes

Artykuły na temat: jak otworzyć biznes
 • Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji: Europa musi otworzyć się na migrację z południa globu

  Europejczycy muszą otworzyć się na imigrantów, dzięki czemu skorzysta cała wspólnota - apeluje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji. Nieracjonalna obawa przed osobami spoza UE ma podłoże ekonomiczne, tożsamościowe oraz związane z bezpieczeństwem. W Europie żyje już jednak ponad 20 milionów imigrantów spoza wspólnoty, a na całym świecie - miliard imigrantów.

 • Miejsce spotkań nauki i biznesu - w Opolu otwarto Centrum Nauka-Biznes

  Otwarte w środę Centrum Nauka-Biznes Politechniki Opolskiej ma być miejscem spotkań naukowców opolskiej uczelni z biznesem, w którym będą mogły być wypracowywane i realizowane wspólne projekty. Inwestycja, wsparta z pieniędzy unijnych, kosztowała 5,3 mln zł.

 • Biznes na peryferiach

  Międzynarodowe korporacje wcale nie muszą mieć swoich oddziałów w centrach miast. Peryferyjna lokalizacja odpowiada takim gigantom jak Shell, HSBC czy Amway. Mieszczą się one w Kraków Business Park, który jest oddalony o 13 kilometrów od centrum. Docelowo ma tu pracować 15 tysięcy osób.

 • Handel przenosi się do sieci. Czas otworzyć sklep internetowy

  Polacy pokochali zakupy on-line i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie trend kupowania w sieci będzie rósł w siłę, zwiększając swój udział w krajowym rynku e-commerce, który obecnie szacowany jest na około 40 mld złotych. Czy to dobra okazja dla młodych przedsiębiorców poszukujących swojego pomysłu na biznes? Jakie korzyści płyną z posiadania własnego sklepu internetowego i na jakie

 • Jak ja tęsknię za pracą z ludźmi! Cały czas siedzę w papierkach, sprawdzam, porównuję, liczę... – nie raz żaliłam się mężowi Rafałowi, gdy jeszcze miałam etat w urzędzie. – Wiesz co jest najlepsze(...) gry na stole, zapraszanie gości na wspólną partyjkę, przygotowywanie kanapeczek na jeden kęs i... po prostu dobra zabawa. Jak tylko z Rafałem zaczynaliśmy grać, natychmiast mieliśmy „towarzystwo...

 • W tym roku sieć Stokrotka otworzy 90 nowych sklepów i wprowadzi nową politykę cenową

  Należąca do Emperii sieć marketów i supermarketów Stokrotka ma na ten rok ambitne plany rozwoju. Zamierza otworzyć łącznie 90 nowych sklepów, wprowadzić nową politykę cenową i asortyment. Skupi się na rozwijaniu formatu marketów w dogodnych lokalizacjach.

 • Stać cię na więcej, czyli jak otworzyć nowy rozdział w swojej karierze

  ...sceptycznie i wykazujemy umiarkowaną gotowość w tym względzie. Większość z nas, z różnych powodów, decyduje się wykonywać niesatysfakcjonującą pracę z obawy przed ryzykiem, jakie niesie nowe(...) Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.   Podnośmy kompetencje Obecnie, na rynku pracy liczą się przede wszystkim kompetencje. I to nie tylko te twarde, jak wiedza, czy doświadczenie, ale...

 • Orlen rozwija petrochemię, dywersyfikuje biznes

  PKN Orlen w połowie 2018 roku ogłosił program rozwoju petrochemii. Na wzmocnienie tego obszaru działalności grupa zamierza wydać do 2023 roku aż 8,3 mld zł.

 • ...biznesu. We wrześniu 2013 r. wynajęły klitkę przy pływalni w Kętach, otworzyły tam kawiarnię z przekąskami. Pomyślały o jakimś większym lokalu na jadłodajnię z prawdziwego zdarzenia. Blisko centrum(...) takich jak wy, nie ma pracy – mówili im we wszystkich firmach. Nie chciały się poddać. W Ośrodku Pomocy Społecznej w Kętach usłyszały, że mogą wspólnie założyć... własną firmę. Brzmiało to jak żart...

 • MG ani biznes nie interesują się ustawą wartą miliardy zł

  Ani resort gospodarki, ani organizacje biznesowe jak Konfederacja Lewiatan czy BCC nie interesują się ustawą, która ma otworzyć zasoby muzeów, bibliotek i archiwów. Mimo, że przepisy są istotne dla kilkuset tys. firm, a potencjalne zyski idą w miliardy złotych.