• Informacje na temat:

  jak otworzyć dom opieki

Artykuły na temat: jak otworzyć dom opieki
 • 200 zł za 24 godziny. Jak naprawdę wygląda praca i zarobki lekarza rezydenta?

  ..."Żeby być dobrym lekarzem, musi być pasja, ciekawość, zainteresowanie, wiedza i umiejętności społeczne. Ale czy fakt, że mam misję, sprawia, że nie muszę zarabiać? Kolega został motorniczym tramwaju, dostał na wstępie 4,5 tys. zł brutto i bezpłatny kurs. Jemu nikt o misji nie mówił". Lekarz rezydent w rozmowie z Klarą Klinger opowiada o tym, jak naprawdę wygląda ta praca.

 • Domy opieki dla seniorów stały się okazją?

  Domy opieki dla seniorów stały się w Polsce jedną z form inwestycji. Dają szansę na wysokie stopy zwrotu - oceniają eksperci z Prelios Real Estate Advisory.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  Jeśli człowiek już coś w życiu ma, kupił mieszkanie, wybudował dom, zwykle na kredyt, to jest totalnie uwiązany. Zanim go sprzeda, mija półtora roku. Im większy lokal, tym dłużej. A trzeba z czegoś żyć. Łatwiej kupić bilet na samolot, wynająć kąt w Irlandii, niż każdego dnia wsiadać w pociąg Łódź – Warszawa.

 • Otwarto gazociąg Czeszów-Wierzchowice

  Ponad 91 mln zł kosztowała budowa 14-kilometrowego gazociągu wysokiego ciśnienia Czeszów-Wierzchowice, który we wtorek otwarto w okolicach miejscowości Czeszów na Dolnym Śląsku. To pierwsza cześć gazowego Korytarza Północ-Południe.

 • Praca w Wielkiej Brytanii: Miasta, które przyciągają Polaków

  W Wielkiej Brytanii nie brakuje miast przyciągających polskich imigrantów, w których mieszka i pracuje liczna rzesza naszych rodaków. Są wśród nich takie miejscowości jak: Milton Keynes, Exeter, Crawley i Wrexham.

 • Dodatkowy nabór do programu "Senior plus"

  Rozpoczął się dodatkowy nabór wniosków na program "Senior plus" . Program skierowany jest do samorządów prowadzących albo zamierzających otworzyć domy lub kluby dziennego pobytu dla seniorów. Placówki już istniejące będą mogły otrzymać do 300 zł na utrzymanie jednego miejsca w dziennym domu lub do 200 zł w klubie.

 • Mama na rynku pracy

  Jak wynika z badania Pracuj.pl „Specjaliści na rynku pracy” dla niemal 40 proc. aktywnych zawodowo kobiet równowaga między pracą a życiem osobistym jest istotna przy wyborze nowego pracodawcy, a dla 13 proc. brak takiej równowagi jest powodem dla którego poszukują nowej pracy. Pracuj.pl sprawdził czego jeszcze kobiety oczekują od pracodawcy i na jakie udogodnienia mogą liczyć pracujące mamy.

 • Rafalska - przygotowaliśmy program Opieka 75 plus

  57,4 mln zł ma być przeznaczone na program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów "Opieka 75 plus" - poinformowała we wtorek minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów. Ruszyła też druga edycja programu "Senior Plus". W przyszłym roku na budowę placówek dziennego pobytu i klubów dla osób starszych zostanie przeznaczonych 80 milionów złotych.

 • Praca za granicą szansą dla młodych ludzi

  Decyzja o wyjeździe za granicę jest jedną z najtrudniejszych w naszym życiu. To jaką obierzemy drogę ma kluczowy wpływ na nasze dalsze losy. Podjęcie pracy za granicą musi być jednak dobrze przemyślane. Co czeka nas w nowym miejscu oraz jak się do tego przygotować - to największe obawy osób planujących rozpoczęcie pracy w innym państwie.

 • Pierwsza połowa wtorkowej sesji nie zapowiadała tąpnięcia. Początkowo rynki w Europie rosły z uwagi na pierwszą debatę prezydencką we Francji, którą wygrał Emannuel Macron. Wzrostami otworzyły się także indeksy z Wall Street. Powszechną nerwowość wzbudziła dopiero informacja mówiąca, że już we czwartek w Kongresie odbędzie się głosowanie nad zmianami w Obamacare. Będzie to pierwszy poważny test dla nowej amerykańskiej administracji.