• Informacje na temat:

  jak otworzyć firmę z dotacją

Artykuły na temat: jak otworzyć firmę z dotacją
 • Żeby mieć za co założyć jednoosobową firmę, wcale nie trzeba brać kredytu w banku! Korzystniejsze są pożyczki z instytucji samorządowych i urzędów pracy.

 • Chiny nie zastąpią Polsce funduszy unijnych. Mogą jednak stosować warianty sprawdzone już w Afryce

  Jak zapowiada dr hab. Robert Rządca, po 2019 roku można spodziewać się znaczącego obniżenia dotacji unijnych dla Polski. Przyczyną tego będzie zarówno Brexit, zmiana priorytetów w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, jak i odmienna pozycja naszego kraju - staniemy się po prostu bogatsi jako beneficjenci.

 • Jak zacząć działalność gospodarczą za dotację z urzędu pracy

  ...bezrobotni mogą przygotować bardziej profesjonalny biznesplan i poznać podstawy prowadzenia działalności gospodarczej. Wniosek jak biznesplan Bezrobotny ubiegający się o uzyskanie dotacji składa(...), • uzasadnienie przewidywanych kosztów i przychodów z tytułu prowadzenia działalności, • uzasadnienie zakupów, jakich zamierza dokonać przyszły przedsiębiorca. Komisja na rozpatrzenie wniosku ma miesiąc. Po...

 • Łatwy dostęp do źródeł finansowania jest niezbędnym warunkiem realizowania przez firmę nowych inwestycji. Jednak kredyt w banku nie jest dostępny dla każdego i wymaga wielu formalności. Czy zatem wsparcie finansowe z rynku pozabankowego może stanowić dla niego alternatywę?

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Tylko 220 z 6 tysięcy firm wykonało obowiązkowy audyt energetyczny

  Zaledwie 220 przedsiębiorstw złożyło informację o przeprowadzeniu audytu do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zobowiązanych jest do tego w sumie ponad 6 tys. podmiotów. Na realizację audytu pozostały im tylko trzy miesiące.

 • ​Miliony na staże, czyli jak rząd chce zatrzymać emigrację

  ...także efekt tego, że mamy rok wyborczy? - Trochę tak pewnie jest. Jak się kogoś wyśle na roboty publiczne, dłuższe szkolenia lub da otworzyć działalność gospodarczą, to nie jest bezrobotny. Mamy(...) Pracy). Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole, wręcz chwali rząd za plany aktywizacji młodych. - Nasila się popyt na takich pracowników ze strony krajów rozwiniętych i jednocześnie mamy...

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • Blisko 1,3 tys. bezrobotnych dostanie po 21 tys. zł na nowe firmy

  Jak poinformowała PAP rzeczniczka WUP Paulina Cius, prowadzony przy współpracy z 30 urzędami pracy z regionu nowy projekt ma zmierzać do przekazania osobom bezrobotnym dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej. - Bezzwrotne dotacje na otworzenie własnego biznesu należą do najbardziej efektywnych form aktywizacji osób bezrobotnych. Jednocześnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród...

 • Zarząd spółki Inno-Gene SA informuje, że w dniu 08.09.2015 r. podpisał umowę inwestycyjną z firmą International Technology Ventures, LLC (ITV). ITV to...