• Informacje na temat:

  jak otworzyć prywatne przedszkole

Artykuły na temat: jak otworzyć prywatne przedszkole
 • Mama na rynku pracy

  Jak wynika z badania Pracuj.pl „Specjaliści na rynku pracy” dla niemal 40 proc. aktywnych zawodowo kobiet równowaga między pracą a życiem osobistym jest istotna przy wyborze nowego pracodawcy, a dla 13 proc. brak takiej równowagi jest powodem dla którego poszukują nowej pracy. Pracuj.pl sprawdził czego jeszcze kobiety oczekują od pracodawcy i na jakie udogodnienia mogą liczyć pracujące mamy.

 • Polacy rzucają papierami. Powód to nawet zakaz korzystania z telefonów

  ...świadomość, jakiej pracy się podejmuje. Co doprowadza pracowników do myśli o odejściu z firmy? Niepewność zatrudnienia Pracownicy nie wiążą się z pracodawcami, którzy nie pokazują, że im także(...), na którym pracowałam jak etatowy pracownik, włącznie z zostawaniem po godzinach. Kiedy zbliżała się końcówka trzeciego miesiąca, szef zaczął coraz częściej mówić w mojej obecności o trudnej sytuacji...

 • Pokolenie Y

  ...firmy i rzekomo stabilne, jak Artur Andersen i Enron, potrafią zniknąć z rynku z dnia na dzień. Kiedy słyszą o stabilności zatrudnienia w Polsce, nigdy nie wiedzą, czy ktoś z nich nie kpi. Przekrój(...) społeczne wyznaczają "przynależność" do tej generacji, to jak definiujemy "pokolenie Y"? W zaleceniach dla pracowników HR (kadr i szkoleń) w zachodnich podręcznikach wskazuje się, że w przypadku wątpliwości...

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Mieszkanie na start dla 30 tysięcy polskich rodzin

  Specustawa mieszkaniowa "realizuje obietnice społeczne rządu" - zapowiedział na briefingu prasowym Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Zdaniem wielu ekspertów, nowe przepisy dadzą znacznie większe pole inwestorom i unieważnią miejscowe plany przestrzenne.

 • Korpomarnotrawni: Rzucili korporacje, teraz do nich wracają

  Rzucali korporacje, bo mieli dość wyniszczającej pracy lub marzyły im się własne biznesy. Teraz do nich wracają.

 • Utrzymujemy więźniów

  Utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje od 1500 zł do nawet ponad 2000 zł miesięcznie (żołnierza około 650 zł). Płaci się też tym skazanym, którzy pracują na rzecz jednostki penitencjarnej. Więzienia są przepełnione, a system kar alternatywnych, delikatnie mówiąc, kuleje. Budzą się głosy za przywróceniem kary śmierci.

 • Towarzystwo Inicjatyw Społecznych "TROSKA" pragnie zaprosić warszawiaków do swoich poradni prawnych na dni otwarte pod hasłem "Niedziela pod Papugami". Podczas naszej akcji porady będą udzielane bez zapisów!

 • Kto zyskał na prywatyzacji?

  W prywatyzacji prowadzonej w latach transformacji gospodarczej więcej jest pozytywów niż negatywów. Rachunek ekonomiczny prywatyzacji przegrał jednak ze stereotypami. Obecna próba wprowadzenia złotej akcji i obserwatorów w strategicznych spółkach, które mają być sprywatyzowane, nie jest dobrym rozwiązaniem - ocenili podczas dyskusji w "Gazecie Prawnej" byli ministrowie prywatyzacji i skarbu: Aldona Kamela-Sowińska, Wiesław Kaczmarek, Janusz Lewandowski i Emil Wąsacz. Dyskusję prowadził...