• Informacje na temat:

  jak pisać podanie

Artykuły na temat: jak pisać podanie
 • Aby stać się właścicielem odziedziczonego spadku, musimy załatwić formalności w sądzie. Oto wzór wniosku w tej sprawie.

 • Handel: Polacy nie czytają co pisze na metkach

  Polacy czytają metki, ale rzadko stosują się do wytycznych, które zawierają. Informacji na metkach nie czytają zwłaszcza ludzie młodzi.

 • Fakty i mity o pisaniu CV

  Duża część poszukujących pracy zbyt dużą wagę przykłada również do zdjęcia zamiast koncentrować się na merytoryce. Mit nr 1: CV na jedną stronę Jak pokazują wyniki badania Pracuj.pl*, aż połowa(...), który zdecydował się na zmianę pracy. Konieczne jest pokazanie potencjalnemu pracodawcy, z jakimi obowiązkami i zadaniami mieliśmy styczność i jak prowadzimy swoją karierę zawodową. Mit nr 2: Czym...

 • Porady prawne w internecie: Polacy poszukują wsparcia w pisaniu wniosków i odzyskiwaniu należności

  Usługi prawne to nie tylko reprezentowanie klienta przed sądem i rozgrywanie pełnych emocji spraw rodem z kina. Wsparcie prawnika o wiele częściej przydaje się nam w różnego rodzaju codziennych przypadkach. Jakiej pomocy prawnej Polacy najczęściej poszukują w internecie?

 • Testament notarialny Aby spisać testament, trzeba się osobiście wybrać do kancelarii i podyktować go notariuszowi. Nie musimy mieć żadnej gotowej wersji(...) notariuszowi spisać testament poza kancelarią. Do takich okoliczności należy zły stan zdrowia spadkodawcy. Wówczas notariusz może przyjechać do domu lub szpitala. Sporządzenie takiego testamentu kosztuje...

 • Lepiej bardzo uważać, co się pisze na Allegro. Portal filtruje wpisy użytkowników

  Portal Allegro twierdzi, że filtruje wpisy użytkowników dla ich bezpieczeństwa. Według niektórych prawników jest to jednak naruszenie tajemnicy korespondencji.

 • ...któryś z rodziców lub np. pełnoletnie uczące się dziecko. Jakie dokumenty muszę dołączyć do wniosku o wydanie karty? A. Mielcuch: Zasady są proste. Osoba składająca wniosek o przyznanie Karty Dużej(...) nadal się uczy lub studiuje). Korzystanie z karty Miejsca, w których przysługują zniżki, oznaczone są znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”. Wystarczy okazać kartę w sklepie, kinie... A jak...

 • Martin Winterkorn, prezes Volkswagena, podał się do dymisji

  Martin Winterkorn ustąpił ze stanowiska szefa zarządu Volkswagena - poinformował w środę koncern. Winterkorn był tego dnia przesłuchiwany przez pięcioosobowy komitet wykonawczy koncernu, a według mediów jeszcze tego samego dnia zbiera się rada nadzorcza.

 • Jeśli nie wiesz, jak przygotować apelację, możesz poprosić o pomoc radcę prawnego albo poszukać wskazówek w internecie. Gdy się nie zgadzamy z wyrokiem lub postanowieniem(...) i dowody, ale musimy wykazać, że nie mogliśmy ich przedstawić wcześniej. Na koniec piszemy, czego się domagamy (zmiany czy uchylenia wyroku) i wskazujemy, w jakim zakresie (w całości lub w określonej...

 • Czeski premier Bohuslav Sobotka na razie nie złoży na ręce prezydenta dymisji swego rządu, lecz planowana dymisja gabinetu w połowie maja pozostaje w mocy - poinformował w czwartek rzecznik rządu Martin Ayrer. Wcześniej dymisję zapowiadano na ten tydzień.