• Informacje na temat:

  jak płacić podatek od wynajmu mieszkania 2012

Artykuły na temat: jak płacić podatek od wynajmu mieszkania 2012
 • Koszty życia, czyli na co stać Polaków?

  Zgodnie z badaniami GUS-u dotyczącymi budżetów gospodarstw domowych Polaków z 2012 roku ponad połowa gospodarstw domowych w ubiegłym roku oceniała swoją sytuację materialną jako przeciętną, a co czwarte gospodarstwo jako raczej dobrą albo bardzo dobrą. Tylko jedna piąta gospodarstw uważa swoją sytuację za złą lub raczej złą. Czy te stosunkowo pozytywne odczucia Polaków znajdują odzwierciedlenie...

 • Inwestycja w mieszkanie na wynajem nadal opłacalna

  Przeciętna oczekiwana rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem w największych miastach wzrosła do poziomu 4,39 proc. netto, to najwięcej od jesieni 2012 r.

 • Kiedy jest dobry czas na zakup pierwszego mieszkania?

  Wielu młodych ludzi zadaje sobie to pytanie: kiedy jest czas na zakup własnego "M"? Zrobić to od razu po studiach? Po kilku latach pracy zawodowej? Przed ślubem? Takie pytania można by mnożyć długo.

 • Państwo daje zarobić dwa razy więcej niż banki

  Inflacja pożera siłę nabywczą większości bankowych depozytów. Zyskują na tym fundusze, rynek nieruchomości i minister finansów, który sprzedaje najwięcej obligacji detalicznych od lat. Nie wszystko pozwoli jednak pokonać inflację - przestrzega Open Finance.

 • Polska ziemia próbuje dogonić europejską

  1,6 tys. euro - teoretycznie taka jest wartość produktów rolnych i dotacji, które przypadają na hektar ziemi w Polsce. To wciąż o prawie 30 proc. mniej niż średnio w Europie, ale ziemia w Polsce jest znacznie tańsza niż unijna średnia - wynika z analizy Lion's Banku.

 • Mieszkanie na wynajem najlepiej kupić w Warszawie

  W pięciu z siedmiu miast badanych przez Home Broker i Domiporta.pl rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem spadła, we Wrocławiu nie zmieniła się, a w Gdyni lekko wzrosła. Niezmiennie największy zysk przynoszą nieruchomości w stolicy.

 • Coraz więcej Polaków ma szansę na kredyt

  Zdolność kredytowa zamożnej rodziny wzrosła od września 2012 r. o prawie 100 000 zł. Jednak korzystne zmiany w zakresie kredytów hipotecznych nie będą miały szybkiego przełożenia na wzrost popytu i zmiany na rynku wtórnym, ze względu na tradycyjny, wakacyjny spadek zainteresowania rynkiem mieszkaniowym - wynika z raportu rynku nieruchomości przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.

 • Czy można zarobić na wakacjach?

  Wakacje kuszą nas słońcem, ciepłym morzem, relaksem, ale od pewnego czasu również ogromnymi zyskami. Te ostatnie kryć się mają w apartamentach położonych w modnych wypoczynkowych miejscowościach. Czy naprawdę można na nich zarobić?

 • 490 zł miesięcznie za lepszą emeryturę

  Nieruchomości to według Polaków najlepsze zabezpieczenie emerytalne - wynika z badania przeprowadzonego przez IHH. Trudno się temu dziwić, skoro teoretycznie wystarczy inwestować na tym rynku 490 zł miesięcznie, aby podnieść wartość swojego świadczenia emerytalnego o 1000 zł - wynika z szacunków Lion's Banku.

 • 4-osobowa rodzina oddaje do budżetu 23 tysiące złotych

  Czteroosobowa rodzina, która osiąga dochód na poziomie średniej krajowej, w 2014 roku odda państwu w formie PIT, składek ZUS, VAT i akcyzy prawie 23 tys. zł - szacuje Tax Care.