• Informacje na temat:

  jak podzielić ukrainę

Artykuły na temat: jak podzielić ukrainę
 • Jak praca to tylko lokalnie, migracje tylko za granicę

  Jednocześnie tylko 15% firm zachęca pracowników do podjęcia zatrudnienia poza miejscem zamieszkania. To pokazuje, że wciąż w Polsce zarówno kandydaci, jak i pracodawcy nie są zwolennikami(...) znalezieniem pracowników, ale tylko 15% pracodawców prowadzi jakiekolwiek działania mające skłonić ludzi do podjęcia zatrudnienia w innym mieście bądź miejscowości. Najczęściej firmy proponują ludziom pracę...

 • Dziś oficjalną, dwudniową wizytą rozpoczyna w Polsce prezydent Ukrainy. Oprócz spraw politycznych, ważne miejsce zajmą zagadnienia gospodarcze.

 • Uważaj na pracowite nocki!

  Wykonywanie pracy zmianowej jest z różnych względów obciążające. Taki styl pracy wywołuje stresy, których nie ma w pracy wykonywanej o stałych porach. Oto jak nie dopuścić do nadmiernego przeciążenia i rozwijania się chorób zawodowych.

 • Europę Zachodnią zwiedził za 350 zł. Do Ameryki Płd. popłynął jachtostopem, mając w kieszeni 250 zł. - Jeśli człowiek ma pieniądze, to nie kombinuje. A gdy ich nie ma, to zaczyna szukać wyjścia - mówi Tomek Jakimiuk, podróżnik znany też z wyprawy hulajnogą do Chin.

 • Imigranci z Afryki i Syrii nie są ratunkiem dla polskiego rynku pracy

  ...których imigranci z Bliskiego Wschodu oraz Afryki nie przyczynią się do poprawy sytuacji na polskim rynku pracy, jest kilka. Ogólnie można je podzielić na ilościowe, związane z warunkami ekonomicznymi w naszym kraju, które nadal są mniej atrakcyjne niż w wielu zachodnich gospodarkach, oraz jakościowe, w tym społeczne i kulturowe - mówi Krzysztof Inglot, dyrektor zarządzający Work Service Ukraine...

 • Projekt rozbudowy gazociągu Nord Stream już obecnie osłabia Unię Europejską, która jest podzielona w ocenie tego projektu - oceniła we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich Agata Łoskot-Strachota.

 • Białorusini coraz częściej przekraczają polską granicę. Czy będą drugą największą grupą imigrantów?

  ...- Białorusini, podobnie jak Ukraińcy, mogą przyjeżdżać do Polski w ramach uproszczonej procedury zatrudniania. I jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej coraz chętniej są rekrutowani. W pierwszym półroczu tego roku liczba oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy Białorusinom może nie była tak imponująca jak w przypadku Ukraińców - 24 tys., ale potroiła się w stosunku...

 • Jak sektor prywatny może się włączyć w pomoc rozwojową w krajach rozwijających się?

  Pomoc rozwojowa, jakiej udzielają organizacje międzynarodowe, stwarza też możliwości biznesowe dla polskich firm. Polskie przedsiębiorstwa nadal nie wykorzystują swych możliwości w tym zakresie w wystarczającym stopniu. Stąd warto zwiększać szanse firm w bardziej efektywnym ubieganiu się o fundusze na realizację projektów w krajach rozwijających się.

 • Radziwiłł: Wynagrodzenia dla rezydentów w formie stypednium. Jeśli wyjadą, musieliby oddać pieniądze

  ...służbę zdrowia został ogłoszony właśnie po tym, jak zaczęły się radykalne protesty. - Od dawna pracowaliśmy nad tym projektem, po raz pierwszy przedstawiłem go w lipcu 2016 r. Mówimy o ogromnych konsekwencjach dla budżetu państwa i pieniądzach przekraczających sumę ponad 100 mld zł. Taka decyzja musi być poprzedzona wieloma analizami. Nie można zrobić tego ot tak, jak chcą rezydenci, którzy...

 • Kraje Unii nie porozumiały się w sprawie przepisów mających pomóc Unii Europejskiej w walce z nieuczciwymi praktykami handlowymi.