• Informacje na temat:

  jak przejść do zus z ofe

Artykuły na temat: jak przejść do zus z ofe
 • Według zapowiedzi rządu, sami zdecydujemy, jak oszczędzać na emeryturę: czy część naszych składek wpłynie do OFE, czy tylko do ZUS.

 • Emerytury: Czy wycofałbyś pieniądze z OFE?

  Czy wycofałbyś pieniądze z OFE? Takie pytanie zadaliśmy naszym Czytelnikom nieprzypadkowo. Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK uznał za konstytucyjne wydarcie z OFE aktywów obligacyjnych w 2014 roku) pojawiły się opinie, iż możliwe jest całkowite "wygaszenie" kapitałowego II filara ubezpieczeń społecznych.

 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...obsługi obniżenia wieku emerytalnego ZUS jest przygotowany. Możemy wykonać wszystkie zadania, jakie wynikają z ustawy. - Liczę na pozytywne zakończenie sporu zbiorowego, który mamy w zakładzie(...) funkcjonowania doradców emerytalnych w ZUS z ich pomocy skorzystało 111 tys. osób. To dowód, jak skuteczne może być zindywidualizowane podejście do każdego klienta i jego sprawy. A jeśli związki nie...

 • Fundusze wygrywają z ZUS-em. Na razie

  Od 1 kwietnia do końca lipca możemy zdecydować, gdzie trafi część naszej składki emerytalnej. Trend jest widoczny, choć ruch niewielki. Decyzję o przejściu z OFE do ZUS podjęło 477 osób, 7 proc. Część deklaracji o zapisie do OFE mogli złożyć obecni członkowie OFE, którzy chcą zmienić fundusz.

 • Warto zbierać dokumenty, jakie otrzymujemy z OFE i ZUS o wysokości składek wpływających na nasze konto.

 • Obniżka wieku emerytalnego 2017. Jak przejść na wcześniejszą emeryturę?

  Od 1 października 2017 r. wiek emerytalny będzie wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Osoba, która ubiega się o emeryturę, nie musi mieć określonego stażu ubezpieczeniowego - istotne są przede wszystkim środki zgromadzone na jej koncie w ZUS. Świadczenie można otrzymać na swój wniosek lub z urzędu.

 • Jak zostawić pieniądze w spadku

  Wiele osób chce wiedzieć, jak zadbać o bliskich i zapisać im swoje oszczędności. Prawnik, Przemysław Gronowski podpowiada, co zrobić, by przekazać majątek oraz o czym pamiętać, by bez kłopotów móc go odziedziczyć.

 • OFE, czyli eksperyment na rafach

  Rząd będzie jednak walczył do końca, bo może to zdecydować o przesunięciu znaczącej części składki z OFE do ZUS. W trzech punktach rząd czeka ostry konflikt z przeciwnikami proponowanych zmian w OFE oraz opozycją w Sejmie. Ich efektem może być znaczna korekta przedstawionych pomysłów. Albo spór przed trybunałami.

 • Zmiany w emeryturach i rentach

  W tym roku Sejm zmieni sposób waloryzacji emerytur i rent. Aby zakończyć reformę emerytalną, powinien też uchwalić trzy ustawy - o emeryturach pomostowych, nowych rentach kapitałowych i wypłacie świadczeń z OFE.

 • Kiedy przejść na emeryturę? Czy na nią oszczędzać?

  Rząd pracuje nad reformą kapitałowej części systemu emerytalnego. Zmiany są konieczne. Aż 89 proc. obecnych emerytów nie ma żadnych oszczędności. Ci, którzy zaczęli oszczędzać, zrobili to zbyt późno. Jak przekonuje Federacja Przedsiębiorców Polskich i Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, nasze podejście do oszczędzania zmienia się.