• Informacje na temat:

  jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie

Artykuły na temat: jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie
 • Analitycy radzą: Kupujcie złoto?

  Jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie - sugerują analitycy. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje. Najlepszą strategią w długim terminie jest podzielenie portfela inwestycyjnego na kilka klas aktywów, powinno wśród nich znaleźć się m.in. złoto.

 • Noble Securities wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie zapraszają na cykl spotkań dla inwestorów.

 • Polski rynek kapitałowy mógłby być wart 50 miliardów złotych

  Nawet 50 miliardów złotych mogliby inwestować Polacy na rynkach finansowych, gdyby ich aktywność była tej miary, co w krajach rozwiniętych. Jak podkreśla londyński inwestor Max Idzik, większe zaangażowanie w inwestycje na foreksie czy na giełdzie rozruszałoby całą gospodarkę.

 • Koniunktura na warszawskiej giełdzie nie jest ostatnio najlepsza. Od wyborów prezydenckich ceny akcji raczej spadają i w ciągu ostatniego miesiąca WIG20 stracił niemal 7 proc. Wiesław Rozłucki, prezes rady giełdy, liczy jednak na to, że dobra kondycja polskiej gospodarki pozwoli spółkom pomnożyć wartość i przyciągnie inwestorów.

 • Wysoka stopa dywidendy nie musi oznaczać świetnej okazji inwestycyjnej

  Kluczowym czynnikiem przy wyborze do portfela spółki dywidendowej jest kondycja finansowa przedsiębiorstwa i faza jego rozwoju. Powinniśmy raczej postawić na podmiot z tzw. sektora "defensywnego", tj. odpornego na wahania koniunktury. To może być np. rynek podstawowych dóbr konsumenckich czy użyteczności publicznej.

 • Eksperci i Alumni Fundacji im. Lesława A. Pagi o strategii dla rynku kapitałowego w Polsce

  Odpowiedzialność za rozwój rynku kapitałowego w Polsce spoczywa dziś nie tylko na instytucjach działających na nim. Chcą go aktywnie wspierać młodzi eksperci związani z Fundacją im. Lesława A. Pagi, którzy pracują we wszystkich obszarach sektora finansowego. Ich opinie prezentują wyniki badania przeprowadzonego wśród absolwentów projektów Fundacji, na temat Strategii GPW w Warszawie na lata 2014-2020.

 • Indie: Kraj, który może w najbliższym czasie zaskoczyć wszystkich

  Indie należą do największych i najszybciej rozwijających się państw na świecie. Wciąż jednak większość obywateli musi przeżyć za kilka dolarów dziennie, a gospodarkę blokuje biurokracja.

 • Brexit może zaszkodzić także Polsce

  Brexit może zaszkodzić także Polsce, zapowiedział w rozmowie z Interią Mike Lynch, Ambasador Biznesu UK Trade & Investment, doradca premiera Davida Camerona z którym rozmawiał Bartosz Bednarz.

 • Inwestuj z najlepszymi - ranking rachunków maklerskich

  Akcje, obligacje, indeksy - te wszystkie pojęcia doskonale znają osoby zainteresowane rynkiem kapitałowym. Jednak ich znajomość to dopiero początek drogi do skutecznego obracania instrumentami rynku kapitałowego. Przede wszystkim inwestorowi potrzebne jest odpowiednie narzędzie "pracy", czyli rachunek maklerski. Gdzie znaleźć najlepszy taki produkt?

 • Inwestycja jak złoto

  Każdego dnia specjaliści od finansów na całym świecie wymyślają instrumenty inwestycyjne, które mają umożliwić pomnażanie kapitału bez wielkiego ryzyka. Ktoś, kto na co dzień nie interesuje się gospodarką, giełdą ani funduszami inwestycyjnymi, ale chciałby ulokować wolne środki pieniężne, może dla przykładu wybrać dzieła sztuki albo nieruchomości. Ciekawą alternatywą jest też inwestycja w złoto.