• Informacje na temat:

  jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie

Artykuły na temat: jak rozpocząć inwestowanie na giełdzie
 • Analitycy radzą: Kupujcie złoto?

  Jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie - sugerują analitycy. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje. Najlepszą strategią w długim terminie jest podzielenie portfela inwestycyjnego na kilka klas aktywów, powinno wśród nich znaleźć się m.in. złoto.

 • Noble Securities wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie zapraszają na cykl spotkań dla inwestorów.

 • Polski rynek kapitałowy mógłby być wart 50 miliardów złotych

  Nawet 50 miliardów złotych mogliby inwestować Polacy na rynkach finansowych, gdyby ich aktywność była tej miary, co w krajach rozwiniętych. Jak podkreśla londyński inwestor Max Idzik, większe zaangażowanie w inwestycje na foreksie czy na giełdzie rozruszałoby całą gospodarkę.

 • Koniunktura na warszawskiej giełdzie nie jest ostatnio najlepsza. Od wyborów prezydenckich ceny akcji raczej spadają i w ciągu ostatniego miesiąca WIG20 stracił niemal 7 proc. Wiesław Rozłucki, prezes rady giełdy, liczy jednak na to, że dobra kondycja polskiej gospodarki pozwoli spółkom pomnożyć wartość i przyciągnie inwestorów.

 • Wysoka stopa dywidendy nie musi oznaczać świetnej okazji inwestycyjnej

  Kluczowym czynnikiem przy wyborze do portfela spółki dywidendowej jest kondycja finansowa przedsiębiorstwa i faza jego rozwoju. Powinniśmy raczej postawić na podmiot z tzw. sektora "defensywnego", tj. odpornego na wahania koniunktury. To może być np. rynek podstawowych dóbr konsumenckich czy użyteczności publicznej.

 • Mateusz Morawiecki: PPK zabezpieczą godne emerytury

  Pracownicze Plany Kapitałowe zabezpieczą przystępującym do niego osobom godne emerytury - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji planów Polskiego Funduszu Rozwoju w zakresie wdrożenia systemu PPK.

 • Afera GetBack: Pośrednicy mogą być skutecznie ścigani

  Nie brakuje osób, które straciły na działaniach spółki windykacyjnej GetBack. Niepokój wzbudził też sposób funkcjonowania podmiotów oferujących jej obligacje. Według UKNF-u, tylko do tej pory trafiło do nich ok. 200 skarg w tej sprawie.

 • Eksperci i Alumni Fundacji im. Lesława A. Pagi o strategii dla rynku kapitałowego w Polsce

  Odpowiedzialność za rozwój rynku kapitałowego w Polsce spoczywa dziś nie tylko na instytucjach działających na nim. Chcą go aktywnie wspierać młodzi eksperci związani z Fundacją im. Lesława A. Pagi, którzy pracują we wszystkich obszarach sektora finansowego. Ich opinie prezentują wyniki badania przeprowadzonego wśród absolwentów projektów Fundacji, na temat Strategii GPW w Warszawie na lata 2014-2020.

 • Indie: Kraj, który może w najbliższym czasie zaskoczyć wszystkich

  Indie należą do największych i najszybciej rozwijających się państw na świecie. Wciąż jednak większość obywateli musi przeżyć za kilka dolarów dziennie, a gospodarkę blokuje biurokracja.

 • Brexit może zaszkodzić także Polsce

  Brexit może zaszkodzić także Polsce, zapowiedział w rozmowie z Interią Mike Lynch, Ambasador Biznesu UK Trade & Investment, doradca premiera Davida Camerona z którym rozmawiał Bartosz Bednarz.