• Informacje na temat:

  jak się zapisać do ofe

Artykuły na temat: jak się zapisać do ofe
 • Co stanie się z naszą emeryturą, jeśli jej nie doczekamy? Warto zadać sobie to pytanie i zadbać, by składki, na które ciężko pracujemy, nie przepadły. Część środków z konta emerytalnego może otrzymać rodzina lub wybrane przez nas osoby. Formalności nie jest wiele.

 • Rząd w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych trzyma się wcześniejszych ustaleń, przedstawionych po raz pierwszy w lipcu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Pytany przez dziennikarzy, jaka część środków OFE trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej, odpowiedział: "Mówiliśmy, że to jest około 25 proc., natomiast one też - te środki

 • Przez kilka lat należałam do OFE, więc trochę składek się tam nazbierało. Chcę zapisać te środki na córkę, by otrzymała je po mojej śmierci. Czy mogę to zrobić? Jak to załatwić? Monika z Opola...

 • OFE: Rząd PiS chce zabrać resztę?

  Środki zgromadzone na OFE chcemy w ogromnej większości sprywatyzować. Przekazać je ludziom, tym osobom, na których kontach są zapisane - mówił wczoraj w TV Trwam wicepremier Mateusz Morawiecki. Chce, by środki z OFE posłuży małym i średnim polskim firmom.

 • Jak zostawić pieniądze w spadku

  Wiele osób chce wiedzieć, jak zadbać o bliskich i zapisać im swoje oszczędności. Prawnik, Przemysław Gronowski podpowiada, co zrobić, by przekazać majątek oraz o czym pamiętać, by bez kłopotów móc go odziedziczyć.

 • Reprywatyzacja czy nacjonalizacja OFE

  Autorzy Planu Budowy Kapitału boją się, że gdyby dać nam możliwość natychmiastowego przeniesienia pieniędzy z OFE/funduszy inwestycyjnych do innych instytucji, to byśmy z niej skorzystali. To by oznaczało natychmiastowy kres OFE/FI.

 • W jesieni życia nie chcesz się martwić o to, jak związać koniec z końcem? O swoje przyszłe dochody musisz zadbać już dziś. Dowiedz się, jak to zrobić. Tekst: Ewelina Listowska.

 • ZUS: Ponad 88 tys. osób zdecydowało się na przekazanie składek do OFE

  W ramach trwającego od kwietnia do końca lipca okienka transferowego ZUS-OFE ponad 88 tys. osób zdecydowało się na przekazanie części swojej składki emerytalnej do OFE, zaś ponad 9 tys. zadeklarowało przelew całości składek do ZUS - poinformował ZUS.

 • ...pytaj w oddziale ZUS lub na infolinii 22 5601600. CZY MOŻNA JESZCZE „ZAPISAĆ SIĘ” DO OFE? Komentarz eksperta. Obecnie mogą to zrobić tylko osoby urodzone od 01.01.1969 r.  Ale jeśli dopiero(...) kiedyś zapisały się do OFE lub jeśli należą do niego obecnie. Osoby urodzone po 1968 r. – wszystkie mają subkonto. Poniżej objaśniamy, jaka część naszej składki emerytalnej trafia do I filaru...

 • Emerytury: Czy wycofałbyś pieniądze z OFE?

  Czy wycofałbyś pieniądze z OFE? Takie pytanie zadaliśmy naszym Czytelnikom nieprzypadkowo. Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (TK uznał za konstytucyjne wydarcie z OFE aktywów obligacyjnych w 2014 roku) pojawiły się opinie, iż możliwe jest całkowite "wygaszenie" kapitałowego II filara ubezpieczeń społecznych.