• Informacje na temat:

  jak sprawdzić czy samochód nie jest kradziony

Artykuły na temat: jak sprawdzić czy samochód nie jest kradziony
 • Chcę kupić pierwszy swój samochód, z ogłoszenia w internecie. Znajomy mechanik odradza. Twierdzi, że więcej będę miał kłopotów, bo się na tym nie znam. Jak uniknąć kłopotów? Jan B., Katowice.

 • Zobacz, czy pojazd ma ważne ubezpieczenie OC i badanie techniczne.

 • ...numery nadwozia i silnika są zgodne z dokumentami. Dla pewności możemy na komendzie policji sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony. Dane takie są odnotowywane w systemie Centralnej Ewidencji(...) od tego, do kogo aktualnie należy). Naszą nieufność powinien też wzbudzić bardzo niski przebieg. 2. Gdzie kupić samochód? W komisie dealera znajdziemy samochody z potwierdzonym przebiegiem...

 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Minister Streżyńska przykręca śrubę oszustom. Ale przez sito przejdą nieuczciwe używane auta z Niemiec

  Minister Anna Streżyńska przykręca śrubę nieuczciwym handlarzom? Resort cyfryzacji wdrożył nową usługę. Teraz każdy może za darmo sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierza kupić w Polsce. A od stycznia 2018 roku także za granicą. Koniec z kupowaniem kota w worku?

 • Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  W ub. roku na blisko 1800 akcji Straży Leśnej wykryto tylko ponad 40 przypadków kradzieży świątecznych drzewek. Odkąd rynek przejęły specjalistyczne plantacje, złodzieje zmienili teren działania. Kilkaset skradzionych choinek oznacza nie tylko straty materialne, ale też problem z wypełnieniem zobowiązań kontraktowych.

 • Sprzedawcy używanych samochodów wyłączają w umowach możliwość złożenia reklamacji. Przepadają zaliczki wpłacone przez osoby, które chcą kupić auto przez internet. Poszkodowani nie dochodzą roszczeń przed zagranicznym sądem, bo im się to nie opłaca.