• Informacje na temat:

  jak sprawdzić kradziony samochód

Artykuły na temat: jak sprawdzić kradziony samochód
 • Chcę kupić pierwszy swój samochód, z ogłoszenia w internecie. Znajomy mechanik odradza. Twierdzi, że więcej będę miał kłopotów, bo się na tym nie znam. Jak uniknąć kłopotów? Jan B., Katowice.

 • ..., kiedy dokonano obowiązkowych badań technicznych (i czy są one aktualne), oraz jaki stan licznika odnotowano w jego trakcie, a także czy pojazd nie został oznaczony w ewidencji jako kradziony. Masz...

 • ...numery nadwozia i silnika są zgodne z dokumentami. Dla pewności możemy na komendzie policji sprawdzić, czy samochód nie jest kradziony. Dane takie są odnotowywane w systemie Centralnej Ewidencji(...) od tego, do kogo aktualnie należy). Naszą nieufność powinien też wzbudzić bardzo niski przebieg. 2. Gdzie kupić samochód? W komisie dealera znajdziemy samochody z potwierdzonym przebiegiem...

 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Minister Streżyńska przykręca śrubę oszustom. Ale przez sito przejdą nieuczciwe używane auta z Niemiec

  Minister Anna Streżyńska przykręca śrubę nieuczciwym handlarzom? Resort cyfryzacji wdrożył nową usługę. Teraz każdy może za darmo sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierza kupić w Polsce. A od stycznia 2018 roku także za granicą. Koniec z kupowaniem kota w worku?

 • Sprzedawcy używanych samochodów wyłączają w umowach możliwość złożenia reklamacji. Przepadają zaliczki wpłacone przez osoby, które chcą kupić auto przez internet. Poszkodowani nie dochodzą roszczeń przed zagranicznym sądem, bo im się to nie opłaca.