• Informacje na temat:

  jak sprzedawac akcje

Artykuły na temat: jak sprzedawac akcje
 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  Zanim maszyny zniszczą ludzkość - jak w "Terminatorze" albo "Matrixie" - pozbawią nas zdobyczy państwa opiekuńczego. Zagrożone są nasze emerytury, renty, 500 plus, urlopy macierzyńskie. Chyba że rewolucja technologiczna pójdzie w parze z rewolucją podatkową.

 • Fundusze emerytalne będą sprzedawały akcje?

  Szacujemy, że fundusze emerytalne sprzedały w sierpniu akcje za ok. 530 mln PLN. Podaż dotyczyła w większości akcji polskich (-493 mln PLN), podczas gdy akcji zagranicznych sprzedały za 38 mln PLN. OFE na koniec sierpnia miały w portfelach prawie 80 proc. akcji polskich firm. Zgodnie z założeniami nowej ustawy o OFE, limit posiadanych przez nie papierów polskich spółek to 75 proc. To oznacza, że

 • ...emeryturę jak zarobki, musi odkładać na nią 10 proc. pensji. Jej mama, pani Joanna, która ma 45 lat, na godną starość powinna oszczędzać aż 40 proc. tego, co zarabia. Dokładnie zaplanujmy nasz domowy(...) finansowe, mamy wachlarz możliwości ich inwestowania. Na jednym jego końcu są inwestycje bardzo ryzykowne, ale kuszące wysokim zyskiem – to m.in. akcje spółek giełdowych. Uwaga, takie inwestycje wymagają...

 • W dniu 15 czerwca 2018 roku Murapol S.A. sprzedał na rzecz spółki Aoram Sp. z o.o. pakiet 2.251.152 akcji spółki Skarbiec Holding S.A. o wartości nominalnej 0,80 zł każda i łącznej wartości nominalnej 1,8 mln zł. Cena za jedną akcję wynosi 28,23 zł, a łącznie transakcja opiewa na kwotę 63,55 mln zł. Sprzedany pakiet akcji stanowi 32,99 proc. kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów na WZA Skarbiec Holding.

 • Jak stworzyć "dream team"...

  Łatwiej tu coś zepsuć, niż naprawić, ale pokusa zmian jest wyjątkowo silna, bo kto nie chciałby sprzedawać więcej? Podpatrując najlepszych, podpowiadamy więc, jak z powodzeniem budować sprawne i skuteczne działy handlowe.

 • Warimpex sprzedaje osiem hoteli

  Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) poinformowała o sprzedaży części hoteli ze swojego portfela na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City).

 • Rząd ci pomoże, jak nie będziesz zwalniać

  ...sytuacji na giełdzie - jak wyceniane będą akcje państwowych spółek. W 2009 r. na światowych giełdach panowała fatalna atmosfera i wyraźne odbicie nastąpiło dopiero w drugiej połowie roku. Teraz sytuacja(...)Fundamentem działań antykryzysowych mają być inwestycje. Jednak rząd nie może już, tak jak było w 2009 r., liczyć przede wszystkim na środki unijne. Dlatego teraz głównym źródłem pieniędzy ma być...

 • ENGIE sprzedaje Elektrownię Połaniec Spółce ENEA

  ENGIE poinformowała, że podpisała umowę z ENEA na nabycie 100 proc. udziałów w ENGIE Energia Polska, będącej właścicielem Elektrowni Połaniec w Polsce.

 • Kiedy państwo chce pożyczyć pieniądze od firm lub swoich obywateli, sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Tak samo działają przedsiębiorstwa. One emitują obligacje korporacyjne. Każdy może lokować w nie oszczędności. Podpowiadamy jak to zrobić, by zyskać najwięcej przy najmniejszym ryzyku.

 • Jak wygrać z inflacją?

  Wiele wskazuje na to, że rok 2019 będzie w Polsce rokiem rosnącej zauważalnie inflacji. Jak zachowają się różne aktywa inwestycyjne w warunkach wzrostu cen?